Start przegrał z Zagłębiem

19 Sep 2018 |

Lider rozgrywek Zagłębie Lubin okazał się z mocny dla elbląskiego Startu. W 4. Kolejce PGNiG Superligi podopieczne trener Bożeny Karkut wygrały 23:16 (14:8) i wywiozły z Elbląga 3 punkty.

Lider rozgrywek Zagłębie Lubin okazał się z mocny dla elbląskiego Startu. W 4. Kolejce PGNiG Superligi podopieczne trener Bożeny Karkut wygrały 23:16 (14:8) i wywiozły z Elbląga 3 punkty.

Elblążanki w środowy wieczór nie miały łatwego zadania. Do Elbląga przyjechał silny zespół, który w lidze wygrywa wszystko, a jeszcze do tego godnie reprezentuje Polskę w pucharze EHF. Zagłębie jest w gazie i to było widać w dzisiejszym spotkaniu. Przede wszystkim trener Bożena Karkut miała do dyspozycji wszystkie zawodniczki i umiejętnie rotowała składem. Tego komfortu nie miał trener gospodyń Andrzej Niewrzawa. Na rozgrzewkę wyszła Tatjana Trbović. Niestety serbska kołowa przegrała z bólem kostki i ostatecznie nie zagrała ani minuty. Wliczając jeszcze kontuzje Powagi i Świerżewskiej, Niewrzawa miał do dyspozycji dwanaście zawodniczek. Mimo to elblążanki walczyły ambitnie i starały się przeciwstawić rywalkom.

W pierwszych minutach gra toczyła się w szybkim tempie, oba zespoły starały się szybko skończyć swoje akcje. Jednak to przyjezdne miały dzisiaj lepiej nastawione celowniki. W bramce starała się jak mogła Wioleta Pająk. Młoda bramkarka odbijała dużo piłek, ale niemożliwe jest zagranie na 100% skuteczności.

Zagłębie systematycznie powiększało przewagę i kontrolowało wynik spotkania. Elblążanki nie odpuszczały jednak i starały się zmniejszać rozmiary porażki, która bardzo szybko okazała się nieunikniona.  Mała liczba bramek świadczy o całkiem dobrej obronie, natomiast o wiele gorzej piłkarki Startu radziły sobie w ataku. Zdobywanie bramek przychodziło nam z wielkim trudem. Szesnaście rzuconych bramek nie zagwarantuje sukcesu w postaci wygranej.

EKS Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (8:14)

Start: Bałdyga, Pająk – Balsam 2, Choromańska 2, Świerczek 4, Jędrzejczyk 1, Tarczyluk, Kozimur 2, Gadzina 2, Uścinowicz 1, Stapurewicz 1, Yashchuk 1

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Mączka 2, Hartman 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 5, Rosińska, Ważna 1, Priolli, Matieli 3, Jochymek 2, Belmas 1, Pielesz 3