Awans Startu

8 січ. 2024 | Relacja

Piłkarki ręczne Startu awansowały do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski, po tym jak pokonały na wyjeździe drużynę Enea Piłka Ręczna Poznań 35:28.

Zakończyła się przerwa w rozgrywkach Orlen Superligi Kobiet, jednak zanim elblążanki powrócą do ligowej rywalizacji, miały do rozegrania pojedynek 1/8 finału Pucharu Polski. W wyniku losowania trafiły na grającą w Lidze Centralnej Eneę Piłkę Ręczną Poznań. Drużyna Amelii Chmielewskiej spisuje się w rozgrywkach nieźle i zajmuje piątą lokatę. Zdecydowanym faworytem w tym starciu był jednak zespół Romana Monta.

Start udał się do Poznania w trzynastoosobowym składzie, na parkiecie nie pojawiła się jednak wpisana do protokołu meczowego Moniky Bancilon. Trenerka Enei dysponowała zaledwie dwunastoma zawodniczkami.

Wynik spotkania otworzyły poznanianki i jak się później okazało było to ich jedyne prowadzenie w tym meczu. Elblążanki od pierwszych minut dominowały na parkiecie, grały nieźle w obronie i przeprowadzały kontrataki. W 6. minucie, po trzech golach Weroniki Weber i dwóch Vitorii Macedo, EKS prowadził 5:1. Chwilę później do siatki trafiła Joanna Wołoszyk i przewaga przyjezdnych urosła do pięciu bramek.więcej tutaj...

żródło: portel.pl