Czy EKS Start przełamie pasmo porażek?

5 лют. 2021 |

W najbliższą niedzielę 7.02 o godzinie 16.00 EKS Start Elbląg zmierzy się na wyjeździe z drużyną EUROBUD JKS Jarosław w 14 Serii PGNiG Superligi Kobiet.

W najbliższą niedzielę 7.02 o godzinie 16.00 EKS Start Elbląg zmierzy się na wyjeździe z drużyną EUROBUD JKS Jarosław w 14 Serii PGNiG Superligi Kobiet.

W ostatnią środę oba zespoły wygrały swoje mecze w 1/8 Pucharu Polski Kobiet. Drużyna JKSu pokonała na wyjeździe Suzuki Handball Korona Kielce 25:28, a zespół EKSu pokonał KS Kościerzyna 23:41. W tabeli superligi zespoły sąsiadują ze sobą, zespół z Jarosławia wyprzedza elblążanki o 3 punkty i zajmuje 6 miejsce. Czy Start zdoła wywieść punkty z Jarosławia? Przekonamy się już w niedzielę. Ewentualne zdobycie punktów przez EKS wiąże się z przełamaniem passy 11 przegranych meczów z rzędu. I na to liczą kibice drużyny. Jedną z tych porażek była przegrana u siebie właśnie z podopiecznymi Reidara Moistada dokładnie trzy miesiące temu 21:26. Z tamtego meczu zapamiętamy również bardzo dobrą postawę Joanny Wagi, która rzuciła 8 bramek. Liczymy, że w niedzielę dołączą do niej również inne zawodniczki.

Patrząc na postawę w ostatnich spotkaniach widzimy ogromne zaangażowanie zawodniczek EKSu. Nawet jak na ławce mamy tylko jedną zmienniczkę z pola potrafimy grać bardzo dobrą piłkę ręczną. Dlatego mamy ogromną nadzieję, że zagramy cały mecz na takim poziomie jak drugą połowę w ostatnim meczu z KPR Gminy Kobierzyce. Tym bardziej, że do zespołu dołączyły kontuzjowane Paulina Stapurewicz i Katarzyna Cygan, które również wzmocnią siłę ataku. 

Andrzej Niewrzawa : Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie tych sytuacji, które sobie stworzymy. Nie ma innej recepty. Musimy rzucać bramki, musimy zagrać na maksymalnym poziomie na jaki nas stać. Wtedy jesteśmy w stanie mówić o wywiezieniu punktów z Jarosławia.

Na dzisiaj trudno wskazać faworytki tego spotkania i nawet nie chcemy tego robić. To co w tym sezonie dzieje się w Superlidze Kobiet często zaskakuje. Liczymy na bardzo dobrą postawę elblążanek, liczymy na punkty. Jesteśmy pewni, że drużyna z Jarosławia nie odda tych punktów darmo co oznacza, że zapowiada się zacięty pojedynek.
Mecz transmitowany będzie przez partnera Superligi, platformę internetową ZOBACZ.TV . Zapraszamy do oglądania. Trzymajcie kciuki za EKS Start Elbląg. 

>>> LINK DO TRANSMISJI <<<