Czy Start wykorzysta atut własnego boiska?

27 жовт. 2023 |

W 7 serii Orlen Superligi Kobiet przed elbląską publicznością EKS START Elbląg zmierzy się z drużyną Młyny Stoisław Koszalin.

Bedzie to dopiero trzeci mecz w Elblągu w sezonie 2023/2024, drużyna Startu jeszcze nie zdobyła punktów na własnym terenie. Przed nimi mecz o przysłowiowe sześć punktów.
"Przygotowania idą po naszej myśli, próbujemy się dostosować pod grę Koszalina, analizujemy poszczególne zawodniczki jak i zespól jako całość - mówi Iga Dworniczuk i dodaje - Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich tygodniach zespół z Koszalina prezentuje się naprawdę dobrze. Były blisko urwania punktów Kobierkom. Mimo wszystko to my gramy u siebie, mamy przewagę własnego parkietu i postaramy się to wykorzystać".
Drużyna naszego przeciwnika w dotychczas rozegranych meczach zdobyła jedynie trzy punkty i zajmuje 9-te miejsce w tabeli. Elbląski Start ma rozegrany o jeden mecz więcej ale i dwa wygrane spotkania. Zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli.
"Pracujemy nad skutecznością, która w ostatnich meczach zawodzi. Dobrze graliśmy jedynie w obronie, bramka zaczęła pomagać, dochodzimy do sytuacji rzutowych a zawodzi teoretycznie najprostszy element...do pokonania pozostaje tylko bramkarka i tu coś nie działa. Na szczęście jesteśmy już w pełnym składzie. Do gry po przerwie wraca już na 100% Iga Dworniczuk - mówi trener Roman Mont - Oglądałem mecz Koszalina z Kobierzycami. Zespół z Dolnego Śląska zaprezentował się bardzo przeciętnie, co pozwoliło miejscowym utrzymać się przez większość meczu "na styku", ale gra się jak przeciwnik pozwala. Marcelina Polańska zagrała bardzo dobry mecz, więc to jest chyba najmocniejszy punkt. My też mamy sporo atutów więc zapowiada się dobre spotkanie".
Z niecierpliwoscią czekamy na jutrzejsze spotkanie. Emocji nie zabraknie.
EKS START Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin
28.10.2023r.(sobota) godz.18:00
hala sportowo-widowiskowa MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej 135
Bilety do nabycia na stronie eksstart.abilet.pl lub w kasie czynnej na godzinę przed rozpoczeciem meczu.
Transmisja na emocje.tv.


Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Was w sobotni dzień meczowy?!
* Strefa gier i zabaw gdzie dzieci będą mogły porzucać piłką do bramki, zagrać w twistera, gry planszowe bądź skorzystać z kącika do rysowania.​​​​​​
* W holu przy wejściu głównym będzie czekał na Was catering prowadzony przez restaurację „Sąsiedzi”, który zaspokoi Wasze kubki smakowe. Wypatrujcie również "Sasanek". W swoich pięknych, ludowych strojach będą oferować Wam pyszne wypieki.
* ​​​550 lat temu, 19 lutego 1473 roku, w Toruniu urodził się nie kto inny jak Mikołaj Kopernik! Faktem jest, że Mikołaj odwiedzał Elbląg wiele razy… i odwiedzi nas również w najbliższą sobotę! ​​ ​​​​​Przyjdzie na halę przeprowadzić konkurs z nagrodami!
* A Ty, co wiesz na temat Mikołaja Kopernika oraz Szlaku Kopernikowskim?  
Warto przed konkursem przypomnieć sobie kilka faktów z życia tego genialnego astronoma… i nie tylko ​​​​​​.

* ​​ATRAKCJA DODATKOWA:
Po meczu, do strefy gier i zabaw zawitają Joanna Wołoszyk oraz Weronika Weber!
Najmłodsi kibice i Ci nieco starsi będą mieli okazję zrobić sobie z nimi zdjęcie bądź poprosić o autograf!
* Wyprowadzać zawodniczki będą dzieci z MKS Truso - Piłka Ręczna oraz Akademia Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg.

Niech mecz z Młynami Stoisław Koszalin będzie wyjątkową okazją do spędzenia wspaniałego czasu z rodziną i przyjaciółmi.
* Zachęcamy Was do składania zamówień na repliki koszulek naszej drużyny. Cena: 120zł
Zamówienia można składać pod numerem +48 790 478 458

Zapraszamy Was serdecznie! ​​​