Czy zdołamy ograć wicemistrza Polski?

11 вер. 2021 |

Już w niedzielę 12.09.2021 o godzinie 10.30 w 2 Serii PGNiG Superligi Kobiet zmierzymy się z wicemistrzem Polski z ubiegłego sezonu, drużyną KPR Gminy Kobierzyce . Czy EKS Start zdoła ograć drużynę z Kobierzyc? Oba zespoły w poprzedniej serii wygrały swoje mecze. KPR pokonał MKS Piotrcovię jednym punktem a EKS zwyciężył u siebie Młyny Stoisław, również jednym punktem. Oba spotkania były zacięte i do ostatniego gwizdka trzymały w napięciu.  Czy również w niedzielę spotkanie na Dolnym Śląsku będzie tak zacięte?

Już w niedzielę 12.09.2021 o godzinie 10.30 w 2 Serii PGNiG Superligi Kobiet zmierzymy się z wicemistrzem Polski z ubiegłego sezonu, drużyną KPR Gminy Kobierzyce . Czy EKS Start zdoła ograć drużynę z Kobierzyc?
Oba zespoły w poprzedniej serii wygrały swoje mecze. KPR pokonał MKS Piotrcovię jednym punktem a EKS zwyciężył u siebie Młyny Stoisław, również jednym punktem. Oba spotkania były zacięte i do ostatniego gwizdka trzymały w napięciu. 
Czy również w niedzielę spotkanie na Dolnym Śląsku będzie tak zacięte?

 Paulina Stapurewicz: Musimy otrząsnąć się z tej euforii, z takich emocji meczowych, bo jednak one nie zawsze są dobrym pomocnikiem. Odkładamy to na bok i myślimy tylko o meczu w Kobierzycach. Nie obawiamy się tak szczególnie Kobierzyc podchodzimy do tego jak do każdego innego przeciwnika, czy będą to Kobierzyce czy inny zespół musimy tak samo do tego przygotować się. Z każdym treningiem i z każdym tygodniem jesteśmy coraz bardziej zgrane. Nie jest to jeszcze to o czym marzymy, to czego chcemy, przyszło bardzo dużo nowych zawodniczek i na takie zgranie, które będzie dobre w 100% potrzeba jeszcze czasu. 

Paulina Stapurewicz (cała wypowiedź)

Drużyny spotykały się dotychczas 17 razy. Bilans tych spotkań korzystniej wypada dla elblążanek (10 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek), jednak w ostatnim czasie to zespół Edyty Majdzińskiej zwyciężał czterokrotnie tylko raz remisując. Dodatkowo w ubiegłym sezonie dobra postawa tego zespołu zaowocowała srebrnym medalem. 
W obu drużynach nastąpiło kilka zmian kadrowych w porównaniu do poprzedniego sezonu. Z Kobierzyc odeszła m.in. Kinga Jakubowska, najlepsza strzelczyni ubiegłego sezonu. Z Elbląga do Kobierzyc przeszła bardzo waleczna Alona Shupyk a z Piotrkowa Trybunalskiego Vitoria Macedo.
Elbląg pozyskał młode utalentowane zawodniczki, które często stanowią o sile młodzieżowych reprezentacji Polski. Czy równie dobrze będą prezentowały się w meczach z takimi zespołami jak KPR Gminy Kobierzyce w najwyższej klasie rozgrywkowej? Przekonamy się w niedzielę. W meczu z Koszalinem pokazały, że nie warto przekreślać ich już na samym początku. W Elblągu wiara w zespole jest. Trener Marcin Pilch w środę mógł cieszyć się, że młodzież przy wsparciu doświadczonej Asi Wołoszyk, udźwignęła mecz z Koszalinem

Wszystkich, którzy nie mogą zasiąść na trybunach w HSW w Kobierzycach zpraszamy na transmisję w TVP Sport 12.09.2021 o godzinie 10.30.

Bilety na mecz do nabycia w internecie: http://kprkobierzyce.ticketik.pl/#!/Organizator