Frombork – odkrywajcie Warmię i Mazury

25 трав. 2022 |

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Wielu z Was zapewne zdecyduje się wybrać w tym czasie na Warmię i Mazury. Co naszym zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem. Zachęcamy Was do wizyty we Fromborku #OdkrywajWarmieiMazury. Mieście położonym z jednej strony na krańcu Wysoczyzny Elbląskiej a z drugiej nad Zalewem Wiślanym.

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Wielu z Was zapewne zdecyduje się wybrać w tym czasie na Warmię i Mazury. Co naszym zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem. Zachęcamy Was do wizyty we Fromborku #OdkrywjWarmieiMazury. Mieście położonym z jednej strony na krańcu Wysoczyzny Elbląskiej a z drugiej nad Zalewem Wiślanym.

 

🔵Jak już tu traficie to koniecznie musicie zobaczyć Wzgórze Katedralne z atrakcjami takimi jak Bazylika Katedralna z grobem Mikołaja Kopernika, dawnym Pałacem Biskupim, przepiękną bramą południową z XIV wieku, wieżą Kopernika oraz dzwonnicą zwana Wieżą Radziejowskiego. To właśnie w tej ostatniej mieści się muzealne planetarium oraz zawieszone jest Wahadło Foucaulta, przyrząd do mierzenia ruchu wirowego Ziemi. A jak już dotrzecie na samą górę wieży będziecie mile zaskoczeni przepięknym widokiem na cały Frombork oraz Zalew Wiślany.


🔴Oprócz zabytków we Fromborku można też spędzić czas bardziej aktywnie. Do takiego właśnie wypoczynku zachęca nas nowa promenada uzdrowiskowa z miejscem do ćwiczeń, ale i dobrze wyposażonym placem dla najmłodszych. Zajrzyjcie do Fromborka. Bardzo polecamy.