Grupa finałowa na wyciągnięcie ręki

10 лют. 2024 |

Nadzieje i wyzwania przed nadchodzącym meczem pomiędzy Młynami Stoisław Koszalin, a elbląskim Startem.

Elbląski Start w minioną środę, na własnym parkiecie odniósł ważne zwycięstwo w bardzo zaciętym meczu przeciwko MKS Urbis Gniezno. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż siedmiu serii rzutów karnych w których to lepsze okazały się gospodynie, które mogły dopisać do tabeli cenne dwa punkty (28:28, k. 6:5). 
Koszalinianki natomiast w meczu wyjazdowym 15 serii rozgrywek doznały porażki, gdzie wynikiem 24:29 uległy szczypiornistkom z Kobierzyc. 

W najbliższą niedzielę (11.02.2024) kibice będą mieli okazję obserwować pojedynek pomiędzy dwoma zespołami, które zmierzą się w walce o najlepszą szóstkę rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet. To bez wątpienia będzie zacięta walka o zwycięstwo, zwłaszcza że kluby dzielą od siebie jedynie 3 punkty, a do końca zasadniczej rundy rewanżowej pozostały do rozegrania ostanie trzy mecze. Zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego zajmuje obecnie 7 lokatę w tabeli i z dorobkiem 14 punktów są o krok za zespołem z Elbląga.

🎙 "Koszalin prezentuje ostatnio dobrą formę. Mają solidną bramkę. Zawsze ciężko grało nam się z tą drużyną. Będzie to trudny i ważny mecz w kontekście walki o szóstkę" - powiedziała kapitan drużyny, Paulina Stapurewicz.

Przypomnijmy, że podopieczne trenera Romana Monta zwyciężyły w pierwszej rundzie rozgrywek pokonując drużynę Młynów 29:22 i to one będą jechały do Koszalina w roli faworyta. Nie mniej jednak świetna postawa biało-zielonych w 13 oraz 14 serii rozgrywek, gdzie kolejno pokonały wyżej rozstawione w tabeli zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego (35:28), a następnie na własnym terenie rozprawiły się z ubiegłorocznymi, srebrnymi medalistkami Mistrzostw Polski - MKS FunFloor Lublin (25:20), pokazuje jak świetny progres zrobiła drużyna Młynów w rundzie rewanżowej. 

🎙 „Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania. Chcemy zrewanżować się zespołowi z Elbląga za porażkę w poprzednim spotkaniu. Myślę, że jak wyeliminujemy ilość błędów oraz zagramy z 'chłodną głową' to punkty zostaną w Koszalinie" - Anna Mączka, kapitan zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Drużyna Młynów Stisław Koszalin z pewnością będzie dążyła do pokonania rywala na własnym terenie, podczas gdy zespół EKS Start Elbląg starał się będzie powiększyć przewagę punktową nad koszaliniankami żeby już po niedzielnym meczu zapewnić sobie grę w fazie mistrzowskiej. 

To bez wątpienia będzie ekscytujące widowisko, gdzie oba zespoły będą walczyć o zwycięstwo, a wiemy że zwycięzca może być tylko jeden! 
 
🎙 "Przygotowujemy się tak jak do każdego meczu ligowego. Na pewno doceniamy rywala. Ale po ostatnich meczach uwieżyliśmy w swoje możliwości i pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z wyżej notowanymi zespołami. Mam nadzieję, że i tym razem 3 punkty zostaną w Koszalinie. Zapraszam na mecz" - dodał Krzysztof Przybylski, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Początek spotkania o godz. 16:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4.
Transmisja niedzielnego spotkania dostępna będzie na platformie Emocje.tv