Kościerzyna zdobyta. Start wraca z 3 punktami

10 лист. 2018 |

Zwycięstwem Startu zakończył się sobotni mecz z UKS PCM Kościerzyna. Elblążanki wygrały 28:23 (14:10).

Zwycięstwem Startu zakończył się sobotni mecz z UKS PCM Kościerzyna. Elblążanki wygrały 28:23 (14:10).

Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy tylko w pierwszych minutach były nieskuteczne. To zespół z Kościerzyny wyszedł pierwszy na prowadzenie i rzucił dwie pierwsze bramki w meczu. Do tego Katarzyna Kozimur nie wykorzystała rzutu karnego i wydawał się, że to może nie być dzień elblążanek.Na szczęście Start szybko otrząsnął się z przewagi gospodyń i w ciągu kilku następnych minut zdobył 6 bramek z rzędu. Trzy bramki rzuciła Joanna Gadzina, dwie Patrycja Świerżewska, a jedno trafienie zaliczyła Magda Balsam i w 12. minucie nasz zespół prowadził 2:6. Do końca pierwszej połowy Start utrzymywał bezpieczną przewagę nad Kościerzyną i po pierwszej połowie prowadził 10:14. Na większą przewagę nie pozwoliła Kinga Gutkowska, która rzuciła w końcówce dwie bramki dla gospodyń.

Początek drugiej odsłony to skuteczne ataki Startu. Najpierw drogę do bramki UKS-u znalazła Kozimur, a dwie minuty później Aleksandra Jędrzejczyk wykorzystała rzut karny i w 33. minucie Start prowadził już różnicą 6-ciu bramek. Jednak UKS nie miał zamiaru szybko się poddawać i za sprawą wysokiej skuteczności Gutkowskiej zniwelował stratę do jednej bramki w 40. minucie. Elblążanki w tym czasie zanotowały przestój w ataku. Kolejne 5. minut to okres gry bramka za bramkę. Dopiero w ostatnim kwadransie Start otrząsnął się z przewagi gospodyń. Trzy trafienia z rzędu zaliczyła Balsam, cztery bramki w krótkim odstępie czasu zdobyła Jędrzejczyk. Gospodyniom zabrakło już czasu, aby odpowiedzieć i ostatecznie przegrały 23:28.

UKS PCM Kościerzyna – EKS Start Elbląg  23:28 (10:14)

UKS: Brzezińska-Recław, Bielak – Dorsz 2, Pękala 6, Sus 2, Białek, Gutkowska 7, Somionka, Kreft, Wróblewska 4,  Wicik, Zawalich 1, Fesdorf 1, Gędłek

Karne: 3/4 (Pękala, Wróblewska – po 2 min., Dorsz – 4 min.)

Kary: 8 minut

Start: Pająk, Powaga – Balsam 7, Choromańska, Świerczek 2, Jędrzejczyk 6, Kzimur 3, Trbović 3, Gadzina 4, Świerżewska 3, Uścinowicz, Yashchuk.

Karne: 5/7

Kary: 8 minut (Kozimur, Świerżewska, Uścinowicz, Yashchuk – po 2 min.)