Mam pomysł na wygranie tego meczu

4 жовт. 2022 | Kluby

W 4 serii PGNiG Superligi Kobiet zmierzymy się z 4 drużyną ubiegłego sezonu z EUROBUD JKS Jarosław. Patrząc na ostatnie spotkania z drużyną Reidara Moistada wydaje się, że drugi trener reprezentacji Polski ma patent na elblążanki.

Ostatnie 5 meczów obu drużyn zakończyło się zwycięstwem jarosławianek. Start Elbląg ostatnie punkty wywalczył w sezonie 2020/21, w drugim sezonie JKSu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najskuteczniejszą zawodniczką jarosławianek w tych meczach była Magda Balsam, która w tym roku przeniosła się do TusSies Metzingen (Bundesliga). Czy brak tej zawodniczki pozwoli elblążankom przełamać złą passę w tej rywalizacji i przywieźć punkty z południa Polski? Przekonamy się już w środę. Obie drużyny rozpoczęły sezon zupełnie przeciwnie. Dwie wygrane i jedna porażka drużyny Romana Monta i dwie porażki i jedna wygrana Reidara Moistada. Różnica polega na tym, że siła przeciwników była znacząco różna.

Zapytaliśmy trenera EKSu Start Elbląg jak jest lepiej rozpocząć sezon, przegrać dwa mecze z trudniejszymi przeciwnikami czy wygrać z potencjalnie słabszymi? Nasz kolejny przeciwnik dwa pierwsze mecze przegrał z medalistami z ubiegłego roku, ostatni mecz z Gnieznem wygrał. Aleksandra Zimy powiedziała, że zagrała w końcu drużyna czy nie obawiamy się tego?

- Myślę, że lepiej jest wygrać z potencjalnie słabszymi. Ciężko budować dobrą atmosferę zaczynając od porażek. Dobra atmosfera była już przed ligą, została podtrzymana po tych dwóch wygranych, mimo porażki z Piotrkowem nadal jest dobra. Oczywiście porażka nigdy nie jest miła nie jest sympatyczna, ale dalej nasze relacje z zawodniczkami będziemy budować na dobrej atmosferze. Myślę, że nie boimy się tego. My już zbudowaliśmy drużynę przed pierwszymi meczami. Czy to dla nich miało znaczenie? Myślę, że nie miało znaczenia. Tam jest więcej niż u nas doświadczonych zawodniczek, wiedzą o co chodzi w piłce ręcznej. My trochę się uczymy, trochę próbujemy nowych rzeczy, dzięki temu stajemy się coraz lepsi i mam nadzieję, że uda nam się wygrać w Jarosławiu. – powiedział Roman Mont, który na pytanie o receptę na zwycięstwo dodał. - Nic innego od tygodnia nie robię jak szukam tej recepty. Czy ją mam to się okaże na meczu w Jarosławiu. Pomysł na wygranie tego meczu mam. Kwestia realizacji, kwestia trochę szczęścia, trochę skuteczności, której zabrakło w meczu z Piotrkowem

Mecz z EUROBUD JKS Jarosław rozgrywamy w najbliższą środę, a już w sobotę drużyna z Jarosławia gra mecz pucharowy, czy będzie to miało jakieś znaczenie dla naszego meczu? Roman Mont nie ma wątpliwości, że - Nie będzie to miało żadnego znaczenia. Jarosław chce walczyć o medale w Superlidze i tego meczu nie odpuszczą. Nie będą traktować tego jako przygotowanie, będą traktować jako kolejny ciężki mecz.

W ubiegłym roku z ust trenera Reidara Moistada padały jasne deklaracje, że jego drużyna będzie walczyć o medale. W tym roku takiej deklaracji nie słyszeliśmy. Aleksandra Zimny w wypowiedzi po meczy z MKS PR URBIS Gniezno powiedziała, że chcą wygrywać kolejne mecze. Czyli podobnie jak deklarował Roman Mont. - Dokładnie takie samo mam podejście. Kiedyś jak byłem młodszym trenerem stawiałem sobie długofalowe cele jakieś zdobywanie medali zdobywanie trofeów. A później jak dojrzałem jako trener stawiałem sobie krótkofalowe cele, wygrywanie, skupianie się na kolejnym meczu. Nie na tym co będzie za pół roku za rok i dzięki temu wyniki moich zespołów, które prowadziłem były lepsze.

Wypowiedź Romana Monta (Trener EKS Start Elbląg)

Czy EKS Start Elbląg wróci z Podkarpacia z punktami? Taki jest cel. Niestety w meczu nadal nie będą mogły wystąpić Paulina Kopańska oraz Nikola Szczepanik. Pod dużym znakiem zapytania stoi gra Nikoli Owczarek. Dobra wiadomość jest taka, że do bramki wracają Małgorzata Ciąćka, która ma za sobą występy w drużynie EUROBUDU oraz Wiktoria Kostuch.    

Mecz rozpocznie się w środę 5.10.2022 o godzinie 19:30, transmisję przeprowadzi platforma Emocje.TV.