O punkty z Piotrcovią w Elblągu

23 вер. 2022 | Kluby

Wracamy z Superligą do Elbląga. Ostatni mecz w ubiegłym sezonie na swoim boisku rozegraliśmy dokładnie 30 kwietnia z MKS Piotrcovią.

Po 5 miesiącach wracamy ponownie na mecz z drużyną Krzysztofa Przybylskiego. W tamtym meczu odnieśliśmy porażkę, ale we wszystkich meczach ubiegłego sezonu pomiędzy EKS Start a MKS Piotrcovia padł remis. W regulaminowym czasie gry dwukrotnie remisowaliśmy, aby raz przegrać w karnych i raz wygrać. W pozostałych dwóch meczach raz wygraliśmy i raz przegraliśmy.

Jesteśmy bardzo podekscytowane, że możemy grać na naszej hali, przed własną publicznością, bo tak naprawdę już nie możemy się doczekać tego meczu, żeby zagrać jak najlepiej przed naszymi kibicami. Bardzo się z tego cieszymy.Jest to nowy sezon, nowe rozdanie. Piotrcovia i my mamy nowy skałd i tak naprawdę boisko zweryfikuje, kto wyjdzie zwycięsko z tego meczu. Każdy mecz jest inny, chcemy zdobyć 3 punkty i to jest nasz główny cel - mówi Nikola Głębocka

​​​Jaki wynik padnie po tych pięciu miesiącach? Zobaczymy już w tą niedzielę o godzinie 18:00 . EKS START na rozpoczęcie sezonu dwukrotnie zwyciężył z beniaminkami ligi. Piotrcovia zdobyła w tych seriach 3 punkty pokonując Gniezno i przegrywając z Mistrzem Polski Zagłębiem Lubin.Niewątpliwie oba zespoły liczą na komplet punktów. Trener Roman Mont będzie chciał dołożyć kolejne punkty i utrzymać się wysoko w tabeli przed zbliżającymi się trudnymi meczami z Jarosławiem i Lwowem.
​​​​​​
​​​​​​Bardzo bym chciał, żeby ten mecz z Piotrcovią wyglądał jak dwa poprzednie. Myślę, że jest to przeciwnik z dużo wyższej półki. Biorąc pod uwagę miejsce, które Piotrcovia zajęła w poprzednim sezonie i wzmocnienia , jakich dokonała w obecnym to realnie patrząc nie jesteśmy faworytem tego meczu tylko zespół z Piotrcovii ale liczę, że ten mecz uda się wygrać. Mam swoje przemyśłenia i wnioski, jeśli uda sie je wdrożyć i zespół je zrealizuje to będą przydatne do tego, żeby wygrać. Dla nas ważny jest każdy mecz i każdy kolejny mecz jest nową odsłoną do którego przygotowujemy się oddzielnie - mówi Roman Mont,trener EKS START Elbląg.

Zespół Krzysztofa Przybylskiego w którym grają byłe zawodniczki Startu (Waga, Świerczek, Trbovic), będzie chciał pokazać, że różnica punktowa pomiędzy zespołami w ubiegłym roku nie była przypadkowa.
Dzięki temu nas kibiców czeka zapewne zacięte spotkanie, nie pozbawione walki. Dlatego tak ważnym elementem tego widowiska będą elbląscy kibice.
Zapraszamy Was wszystkich do kibicowania i wspierania naszego zespołu z trybun. Bądźcie naszym 8 zawodnikiem. Zaczynamy sezon w Elblągu!


BILETY: Bilety już na Abilet.pl oraz w kasach klubu na godzinę przed meczem.
Karnety do nabycia w klubie od środy. http://eksstart.abilet.pl
TRANSMISJA MECZU: emocje.tv