Porażka z Mistrzyniami Polski w pierwszym meczu sparingowym

1 вер. 2020 |

W pierwszym meczu sparingowym z MKS Perłą Lublin, aktualnymi Mistrzyniami Polski, EKS Start Elbląg przegrał różnica 5 bramek. Nie ma na dzisiaj lepszego przeciwnika za sparing partnera więc nasz zespół musi z tego dwumeczu wyciągnąć jak najwięcej dobrego.

W pierwszym meczu sparingowym z MKS Perłą Lublin, aktualnymi Mistrzyniami Polski, EKS Start Elbląg przegrał różnica 5 bramek. Nie ma na dzisiaj lepszego przeciwnika za sparing partnera więc nasz zespół musi z tego dwumeczu wyciągnąć jak najwięcej dobrego.

Przed meczem Joanna waga tak mówiła o sparingach :

– Oczywiście jak do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, nie ma tutaj podziału na spotkania mistrzowskie i sparingowe. Natomiast każdy z nich może mieć inne cele. W spotkaniach z MKS Perłą Lublin nadal będziemy pracować nad zgraniem zespołu, zrozumieniem się, korektą ustawień, to są mecze kiedy musimy łapać pewności siebie. Sparingi mają to do siebie, że skupiamy się na tym co nam jeszcze nie wychodzi i szlifujemy to. A cel jest jeden , jak najlepsze występy w PGNiG Superlidze Kobiet

Niestety mimo bardzo dobrej gry zespołu w pierwszym kwadransie, kiedy to na tablicy widniał remis, przeciwniczki bardzo dobrą obroną i udanymi interwencjami Weroniki Gawlik odskoczyły na pięciobramkową przewagę. Po zmianie stron początek należał do drużyny przyjezdnej jednak końcówka to dobra gra EKSu i udane interwencje Wioli Pająk. Niestety nasza drużyna nie zdołała odrobić strat z pierwszej połowy.

Andrzej Niewrzawa (Trener EKS Start) – Pożyteczny sparing. Cieszymy się, że Mistrz Polski zawitał do Elbląga. Na tle silnego rywala mieliśmy dużo dobrych fragmentów w grze. Nie wystarczyło to do wygrania. Mamy sporo młodych zawodniczek. Będziemy pracować dalej. To jedyna droga. Jutro o 12:00 kolejny mecz z Perłą Lublin i ostatni sparing przed inauguracją ligi.

Drugi mecz sparingowy zagramy już jutro o godzinie 12.00 również bez udziału publiczności. Mecz ponownie będzie transmitowany w zobacz.tv. Telewizji internetowej która od wczoraj jest nowym partnerem PGNiG Superligi Kobiet. W sezonie obejrzymy w niej transmisje z wszystkich meczów, które nie sa transmitowane przez głównego partnera telewizyjnego jakim jest TVP Sport.

Link do jutrzejszego meczu : https://youtu.be/0Slr2pso0HQ

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 26:31 (12:17)

EKS Start Elbląg: Pająk, Markava – Świerczek 6, Waga 5, Dronzikowska 4, Pękala 3, Shupyk 3, Choromańska 2, Stapurewicz 2, Cygan 1, Bojicić, Gędłek, Yaschuk, Rancić. Kary: 6 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS Perła Lublin: Gawlik – Gęga 8, Anastasio 4, Nosek 4, Malović 4, Gadzina 4, Szarawaga 3, Rosiak 3, Nocuń 1, Olek, Balsam, Więckowska, Królikowska, Tatar. Kary: 6 min. Trener: Kim Rasmussen.