Powstrzymać Blaźević i spółkę

16 жовт. 2018 |

W środowy wieczór w Elblągu dokończenie 6. kolejki PGNiG Superligi Piłki Ręcznej. W hali MOSiR elbląski Start podejmie 4. w tabeli SPR Pogoń Szczecin.

W środowy wieczór w Elblągu dokończenie 6. kolejki PGNiG Superligi Piłki Ręcznej. W hali MOSiR elbląski Start podejmie 4. w tabeli SPR Pogoń Szczecin.

Pojedynki między obiema drużynami zawsze przynoszą dużo emocji i bywają mocno zacięte. W rundzie zasadniczej sezonu 2017/18 Start wywiózł komplet punktów ze Szczecina wygrywając 24:22. Zwycięstwo Startu zapewniły bramki Sylwii Lisewskiej oraz Hanny Yashchuk w ostatnich 5 minutach meczu. Do tego czasu wynik krążył koło remisu. Następne starcie obu drużyn w rundzie zasadniczej zakończyło się… identycznym wynikiem jak w Szczecinie. Start wygrał u siebie 24:22, a prawdziwy koncert gry dała Lisewska, która rzuciła 8 bramek.

Obie ekipy w rundzie finałowej znalazły się w grupie mistrzowskiej. W Elblągu Start wygrał zdecydowanie 27:20 (10 bramek Lisewskiej). Natomiast w Szczecinie padł remis 26:26 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywały zawodniczki Pogoni (7:6).

Aktualnie w tabeli PGNiG Superligi wyżej plasuje się zespół Pogoni Szczecin(4. miejsce), który wygrał 4 mecze, a tylko raz schodził z boiska pokonany (porażka 26:30 z Zagłębiem Lubin w 2. kolejce). Elbląski Start zajmuje 7. miejsce i traci do rywala 4 punkty.

Przeciwko Pogoni Szczecin może nie zagrać Justyna Świerczek, która zmaga się od dłuższego czasu z bólem pleców. Po meczu z KPR Jelenią Góra te dolegliwości nasiliły się. Decyzja o jej występie zapadnie zapewne tuż przed meczem.

Szczecin to bardzo mocny zespół. Skład zawodniczek to mieszanka polsko-bałkańska. Najgroźniejszą zawodniczką tego zespołu jest bez wątpienia Valentina Blaźević – mówi Patrycja Świerżewska. Ta zawodniczka bardzo dobrze radzi sobie w grze 1:1, ale również świetnie współpracuje z obrotową i pozostałymi zawodniczkami na boisku. To ona w głównej mierze kreuje grę szczecinianek. Mocną stroną Pogoni są szybkie skrzydłowe, a więc i kontratak. Nie możemy robić głupich strat w ataku i oddawać łatwych piłek. Co zrobić, żeby wygrać to spotkanie ? Skupić się na własnych zadaniach w obronie i ataku – dodała kapitan zespołu.

Początek spotkania we środę, 17 października o godz. 18:00