Przed meczem z KPR Ruch Chorzów

17 вер. 2020 |

Już jutro czeka nas wyjazd na mecz z drużyną KPR Ruch Chorzów, z którą zmierzymy się w sobotę o godzinie 17.00 w Hali MOSiR w Chorzowie. Przed wyjazdem porozmawialiśmy chwilę z Kasią Cygan i trenerem Andrzejem Niewrzawą.

Już jutro czeka nas wyjazd na mecz z drużyną KPR Ruch Chorzów, z którą zmierzymy się w sobotę o godzinie 17.00 w Hali MOSiR w Chorzowie. Przed wyjazdem porozmawialiśmy chwilę z Kasią Cygan i trenerem Andrzejem Niewrzawą.

Biuro Prasowe : Kasia, jak ważne było zwycięstwo na inaugurację rozgrywek z Koszalinem?
Kasia Cygan : Zwycięstwo było bardzo ważne, pierwszy mecz w lidze, każdy chce go wygrać. To zwycięstwo nas zbudowało, jesteśmy bardziej pewne siebie i jeszcze lepszą grę pokażemy w Chorzowie.
BP : W ubiegłym sezonie trzy mecze z Chorzowem, trzy zwycięstwa. Pierwsze dosyć wysoko ale dwa pozostałe były dość trudne dla was. Co trzeba zrobić aby uniknąć takich niepewnych sytuacji w najbliższym meczu z Chorzowem?
KC : Myślę, że przed tym meczem jesteśmy w lepszej dyspozycji. Jesteśmy przede wszystkim świeższe, mamy mniej kontuzji i myślę, że to będzie kluczem do jak najlepszej gry i zwycięstwa.
BP : Wspomniałaś o kontuzjach, niestety tak jak w pierwszym meczu również nie wystąpisz w Chorzowie, czy to jest coś poważnego?
KC : Tak, to prawda, nie jadę do Chorzowa ponieważ dwa dni przed meczem z Koszalinem doznałam kontuzji pleców, która jeszcze się ciągnie. Dzisiaj już jest lepiej ale to jeszcze nie jest czas na powrót na boisko. Mam nadzieję wrócić na mecz z Lubinem. Z dziewczynami będę obecna na treningu przed wyjazdem, będę z nimi cały czas mentalnie, a potem będę kibicować przed telewizorem.

Biuro Prasowe : Przed nami mecz w Chorzowie, jak wygląda Start przed tym meczem? W ubiegłym sezonie trzy mecze i trzy zwycięstwa.
Andrzej Niewrzawa : To jest nowy sezon i nie ma co porównywać tego meczu do tych z ubiegłego roku. Ruch Chorzów trochę zmieniony skład, my też delikatne zmiany. Dzisiaj podbudowani zwycięstwem z Koszalinem w pierwszej serii jedziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo. Niemniej zdajemy sobie sprawę, że inauguracja Ruchowi nie wyszła, dosyć wysoka porażka z silnym przeciwnikiem w Kobierzycach, dlatego na pewno Ruch na swoim terenie będzie chciał zagrać mocno. Hala w Chorzowie jest specyficzna, tam zawsze Startowi gra się ciężko ale jeżeli chce się w Superlidze zająć wysokie miejsce to trzeba szukać punktów również w meczach wyjazdowych, po to właśnie jedziemy. Zagramy podobnym składem jak w meczu z Koszalinem. Dołączy do nas Nikola Szczepanik, która po krótkiej rehabilitacji już jest gotowa do gry.
BP : Czy ma pan plan na to żeby wygrać mecz i nie stracić dużo nerwów?
AN : Jedziemy zagrać najlepiej jak potrafimy, niczego innego nie można obiecać. Fajnie byłoby gdyby mecze toczyły się tak, że papierowy faworyt wygrywa mecze bez nerwówki ale musimy być przygotowani na wszystko i w sezonie będzie wiele takich spotkań, które będą nerwowe i mniej nerwowe. Jedziemy grać o zwycięstwo, a jak będzie zobaczymy już w sobotę.

Mecz będzie można zobaczyć w internetowej transmisji na platformie ZOBACZ.TV w sobotę 19.09.2020 o godzinie 17.00. Wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet, które nie są transmitowane przez naszego partner TVP Sport będą dostępne odpłatnie właśnie na ZOBACZ.TV. Zapraszamy do rejestracji i zakupu pakietu uprawniającego do oglądania ulubionej drużyny na żywo.  

LINK DO TRANSMISJI