STARTujemy w Piotrkowie Trybunalskim

31 серп. 2018 |

Zawodczniki Startu Elbląg wracają do gry o ligowe punkty. Przed nami ekscytujący sezon 2018/19 PGNiG Superligi !

Zawodczniki Startu Elbląg wracają do gry o ligowe punkty. Przed nami ekscytujący sezon 2018/19 PGNiG Superligi !

Pierwszy mecz podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy zagrają na wyjeździe w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszą Piotrcovią. W poprzednim sezonie nasz rywal zajął 8 miejsce w tabeli gromadząc na swoim koncie 33 punkty (11 zwycięstw, 21 porażek). Natomiast teraz w drużynie Piotrcovii doszło do wielu zmian i na pewno nie będzie to łatwe starcie.

Nowym trenerem Piotrcovii został Andrzej Bystram, grającą asystentką trenera będzie Agata Wypych. Z zespołem pożegnały się Katarzyna Wyrzychowska, Paulina Marszałek, Katarzyna Matyja i Aleksandra Kucharska. Do drużyny dołączyły Natalia Kolasińska, Patrycja Ciura, Żaneta Senderkowicz i Zuzanna Gajewska.

– Graliśmy z Piotrcovią podczas okresu przygotowawczego, ale mecze kontrolne nie oddają prawdziwej siły drużyn – mówi trener Andrzej Niewrzawa. Jedziemy ze świadomością, że czeka nas ciężki mecz, natomiast my będziemy realizować cel, który jest taki sam w każdym meczu, będziemy chcieli zwyciężyć – dodaje trener.

– Do Piotrkowa jedziemy po zwycięstwo. Myślę, że zespół jest w naszym zasięgu i przywieziemy punkty do Elbląga – powiedziała kapitan Startu Patrycja Świerżewska.

Początek spotkania w Piotrkowie Trybunalskim, 1 września, godz. 17:00.