W piątek Start podejmuje Jarosław

8 квіт. 2021 |

W najbliższy piątek 9 kwietnia, w 21 serii PGNiG Superligi Kobiet EKS START Elbląg podejmować będzie Eurobud JKS Jarosław. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli a dzieli je różnica 2 punktów. Ewentualna wygrana Startu będzie szansą na awans w ligowej tabeli.

W najbliższy piątek 9 kwietnia, w 21 serii PGNiG Superligi Kobiet EKS START Elbląg podejmować będzie Eurobud JKS Jarosław. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli a dzieli je różnica 2 punktów. Ewentualna wygrana Startu będzie szansą na awans w ligowej tabeli.

W dotychczas rozegranych spotkaniach pomiędzy drużynami EKS START Elbląg i Eurobud JKS Jarosław notujemy remis. W meczu rozegranym w Elblągu gospodynie uległy przyjezdnym 21:26 i podobnie było w Jarosławiu, gdzie drużyna gości, EKS START pokonała gospodynie 24:25.

W poprzedniej serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet Eurobud JKS Jarosław gładko przegrał z liderem Zagłębiem Lubin 17:29. Elblążanki natomiast w poprzednim pojedynku, po bardzo ambitnej walce i rzutach karnych, pokonały na wyjeżdżie KPR Gminy Kobierzyce 20:20 (8:15) <4:5>.

Andrzej NiewrzawaTo zwycięstwo w Kobierzycach, za dwa punkty wprawdzie ale to zawsze zwycięstwo, bardzo ważne dwa punkty, dało nam taką nadzieję. Nadzieja to złe słowo może, bo zapracowaliśmy na to zwycięstwo. Jest jeszcze możliwość, żeby wspiąć się w górę w tabeli ligowej i chcemy to zrobić. Do tego potrzebne jest zwycięstwo w paru meczach, ale na pewno kluczem będzie zwycięstwo u siebie z Jarosławiem i mamy tego świadomość, że jest to rywal w tabeli bezpośredni. Wygrywając z nimi przeskoczymy ich punktami i będziemy o to walczyć, żeby tak się stało. Także na swoim parkiecie swojej hali spróbujemy co najmniej powtórzyć wynik w meczu z Jarosławiem, gdzie zwyciężyliśmy jednym golem, ale pamiętamy też, że Jarosław sprawił w tym sezonie wiele niespodzianek. Nie jest to rywal, na którego można wyjść i powiedzieć, że się wygra. Czeka nas ciężki bój, ale zespół ostatnio dobrze funkcjonuje dobrze wygląda, gramy pewniej mniej błędów w ataku, pomagają bramkarki. Jakoś się to wszystko ustabilizowało. Trenujemy częściej razem w większym składzie, można tam coś wypracować co od razu ma przełożenie na wyniki na parkiecie, ale też na styl, bo nawet z najlepszymi zespołami gramy dobre spotkania, dobre fragmenty. Teraz trzeba z Jarosławiem tych fragmentów jak najdłużej w czasie przeciągnąć, żeby na koniec był korzystny wynik.

Justyna ŚwierczekMam nadzieję, że moja gra w meczu z Jarosławiem na podobnym poziomie (co w poprzednich meczach – od red.) ale wiadomo na boisku gramy całym zespołem. Jeżeli zdarzy mi się słabszy mecz czy innej koleżance to każda bierze wtedy piłkę w swoje ręce i próbuje zrobić wszystko a nie zawsze się układa nie zawsze gra się najlepszy mecz w życiu. Myślę, że damy z siebie naprawdę dużo. Ostatnie mecze w pucharze Polski dodały nam skrzydeł. Będziemy grać o zwycięstwo, o trzy punkty i chcemy swoją pozycję w tabeli na pewno poprawić.

Justyna Świerczek
Andrzej Niewrzawa

Czeka nas bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Początek godz.18:00.

EKS START Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 9.04.21r.(piątek) godz.18:00, transmisja w zobacz.tv