Walka o grupę mistrzowską trwa

6 лют. 2024 |

Czy elblążanki zrewanżują się za mecz z 6 kolejki rozgrywek ORLEN Superligi kobiet i wygrają na swoim terenie?

O niedzielnym, zwycięskim meczu z Handball JKS Jarosław (24:22) trzeba już zapomnieć i skupić się na kolejnym, jakże ważnym spotkaniu. Do końca zasadniczej rundy rewanżowej zostały 4 spotkania i każde z nich ma ogromne znaczenie w walce o grupę mistrzowską. Kolejnym naszym przeciwnikiem w drodze o utrzymanie się w najlepszej szóstce rozgrywek będzie MKS Urbis Gniezno.

Ostatnie spotkanie elbląskiego Startu z drużyną prowadzoną przez trenera Roberta Popka miało miejsce w październiku ubiegłego roku (21.10.23), wtedy górą była drużyna z Gniezna która wygrała wynikiem 27:21, a główną rolę w meczu odegrała Aleksandra Hypka, która obroniła wówczas aż 17 rzutów, zdobywający tym samym tytuł MVP meczu. Przypomnijmy, że wspomniana zawodniczka jeszcze w ubiegłym sezonie broniła barw elbląskiego Startu.

🎙️”Pozycja na której znajduje się obecnie zespół z Gniezna świadczy o tym, że są bardzo stabilną, punktującą drużyną. Jest to zespół młody i ambitny który gra szybkie kontry. Mają również solidną bramkę! Ola Hypka i ostatnio Daria Konieczna naprawdę świetnie spisują się między słupkami. My musimy skupić się na mocnej obronie i zrobić wszystko żeby zrewanżować się za mecz w Gnieźnie” - powiedziała Tatsjana Pahrabitskaya.

Bardzo mocnym ogniwem gnieźnieńskich pszczół jest również ich liderka, rozgrywająca Malwina Hartman, która obecnie jest najlepiej punktującą zawodniczką w swoim zespole i zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej strzelczyń ORLEN Superligi kobiet z imponującym wynikiem 77 bramek i 112 asyst! Zawodniczka tym samym jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty). 

Tuż za nią w tej samej klasyfikacji plasuje się zawodniczka elbląskiego Startu Vitoria Macedo, która ma w swoim dorobku 69 bramek i 106 asyst. 

🎙️ „Drużyna z Gniezna to zespół złożony z zawodniczek, które grają ze sobą już długo i to jest ich największym atutem. Pokazały, że potrafią walczyć z każdym i to nie tylko u siebie gdzie grają w swojej hali, ale również na meczach wyjazdowych. Grają szybko ale majà też swoje przestoje, które trzeba będzie wykorzystać. Myślę że ważnym punktem w tym meczu będzie powrót do obrony i gra w kontrze. Gnieźnianki są groźne w kontrataku ale nie wracają aż tak dobrze do obrony” - podsumowała rozgrywająca Startu, Joanna Wołoszyk.

Zapraszamy serdecznie na to sportowe widowisko, które bez wątpienia będzie pełne emocji oraz walki do samego końca! 

Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w HSW MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. 

Bilety do nabycia na stornie eksstart.abilet.pl bądź w kasach godzinę przed rozpoczęciem meczu. 

Transmisja meczu - Polsat Sport News