Z Galiczanką w Łańcucie

12 січ. 2024 |

W najbliższą niedzielę 14 stycznia podopieczne Romana Monta zagrają w Łańcucie. W 12 serii ORLEN Superligi Kobiet zmierzą się z Galiczanką Lwów.

W minioną środę zawodniczki EKS START Elbląg rozegrały swój pierwszy mecz w roku 2024. Ich przeciwnikiem była drużyna  mistrza Polski MKS KGHM Zagłębie Lubin, która wywiozła swoje  kolejne punkty z elbląskiego parkietu pokonując elblążanki 35:22. Przed zawodniczkamimi Startu kolejny mecz, tym razem w Łańcucie gdzie zmierzą się z ukraińską drużyną Galiczanką Lwów. 
Galiczanka to drużyna dynamiczna i mocno grająca w obronie. Jest to młody, poukładany zespół, który walczy zawsze do samego końca. Musimy zagrać solidnie w obronie oraz konsekwentnie w ataku, bo tylko wtedy możemy wygrać - mówi Nikola Głębocka.
Wiemy jak ważny jest to mecz w walce o pierwszą szóstkę. Jesteśmy zdeterminowane aby 3 punkty wróciły z nami do Elbląga. Zdajemy siebie sprawę, że nie będzie to łatwa przeprawa ale zrobimy wszystko aby zejść z boiska z podniesionymi głowami - dodaje Wiktoria Tarczyluk.
Ukrainki mają już za sobą dwa rozegrane mecze. Na poczatku roku zmierzyły się z MKS FunFloor Lubin, z którym przegrały 20: 31 a kilka dni później zmierzyły się z KPR Gminy Kobierzyce. z którymi również poniosły porażką 22:33. Obecnie Galiczanka i START sąsiadują ze sobą w tabeli, gospodynie niedzielngo meczu mają zdobytych 12 punktów a elblążanki 3 mniej. Czy uda się zawodniczkom EKSu zrewanżować za mecz w pierwszej rundzie? Trzymamy kciuki i  czekamy na wieści z Łańcuta.
Początek meczu Galiczanka Lwów - EKS START Elbląg 14.01.2024r.(niedziela) godz.16:00. 
Transmisja na emocje.tv.