Z MKS FunFloor Perłą Lublin o kolejne punkty w Superlidze.

23 жовт. 2021 |

W najbliższą niedzielę 24.10 o godzinie 17:00 powalczymy o ligowe punkty z trzecią drużyną ubiegłego sezonu PGNiG Superligi Kobiet, z zespołem MKS FunFloor Perłą Lublin.

W najbliższą niedzielę 24.10 o godzinie 17:00 powalczymy o ligowe punkty z trzecią drużyną ubiegłego sezonu PGNiG Superligi Kobiet, z zespołem MKS FunFloor Perłą Lublin.

Faworytem tego spotkania niewątpliwie jest drużyna z Lublina. Bilans meczów obu drużyn, gdzie przez ostatnie 20 lat MKS wygrywał 35 razy, 3 razy padał remis i tylko 8 razy wygrywał Elbląg, nie przemawia za Elblągiem. Również doświadczenie zebrane podczas występów reprezentacyjnych czy na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jest po stronie zawodniczek MKSu. Natomiast historia zna już niejeden taki mecz i to nawet pomiędzy tymi drużynami, gdzie nie zawsze wygrywał faworyt. I na takie rozstrzygnięcie jutrzejszego meczu liczą również kibice Startu Elbląg, ale i sam sztab szkoleniowy i zawodniczki.

2021.10.15 Elblag PGNiG Superliga kobiet w pilce recznej mecz EKS Start Elblag – Suzuki Korona Hanball Kielce Fot. Marcin Gadomski/EKS Start Elblag

Marcin PilchPrzygotowujemy się do kolejnego, trudnego meczu, z jednym z faworytów tych rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Na pewno będzie to ciężki mecz, wymagający przeciwnik, ale my skupiamy się na swoich rzeczach, czyli doskonaleniu tego co jeszcze nam szwankuje w grze, także niwelujemy te nasze błędy, te nasze niedyspozycje w ataku i staramy się z każdym meczem próbować realizować nasze założenia taktyczne. Perła jest doświadczonym zespołem, ma szeroki skład i występy w pucharach nie przeszkadzają im w rozgrywaniu meczy ligowych, podobnie jak to jest w męskiej piłce ręcznej czy Vive Kielce czy Wisła Płock. Myślę, że to nie będzie miało wpływu na mecz. My skupiamy się i na sobie, ale także na przeciwniku, jak ten przeciwnik reaguje w obronie i co gra w ataku.

Paulina StapurewiczPamiętam zwycięstwo z Perłą bardzo dobrze, bo to był w ogóle mój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, chyba to był nawet mój pierwszy mecz z tego co pamiętam i wtedy wygrałyśmy „na luzie jedną”. Nie chcę tutaj nikogo zapewniać, ale mam nadzieję, że w niedzielę wynik będzie na naszą korzyć.

EKS Start Elbląg do meczu przystąpi bez dwóch kontuzjowanych zawodniczek Patrycji Kozak i Pauliny Peplińskiej. Pozostałe zawodniczki są w pełni sił i na pewno dadzą z siebie wszystko w walce o kolejne ligowe punkty. 

Mecz rozegramy zostanie w Hali Sportowo Widowiskowej w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z wami na hali i wspólnie będziemy dopingować EKS. Dla kibiców, którzy nie mogą pojawić się osobiście przypominamy, że bezpośrednią transmisję przeprowadzi platforma Emocje.TV. Mimo to zachęcamy do oglądania meczu na żywo. 

Link do biletów: http://eksstart.abilet.pl/

Link do transmisji: https://emocje.tv/live/861/eks-start-elblag-mks-funfloor-perla-lublin