Zapewnić sobie spokój

30 квіт. 2024 |

Zarówno zawodniczki Startu Elbląg jak i Szczypiorna Kalisz, chciałyby mieć już pewność pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zdecydowanie bliżej realizacji tego celu są elblążanki, które - jeśli jutro (30 kwietnia) wygrają w Kaliszu - to utrzymają się w Orlen Superlidze Kobiet.

Sezonu 2023/2024 Orlen Superligi Kobiet zmierza ku końcowi. Piłkarkom Startu pozostały do rozegrania zaledwie dwa spotkania, wyjazdowy ze Szczypiornem Kalisz i przed własną publicznością z Galiczanką Lwów. Ukrainki nie mają już szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a zarówno Start jak i Szczypiorno walczy o uniknięcie gry w barażach. Zespoły dzieli pięć punktów, jednak oba nie są jeszcze pewne utrzymania. W zdecydowanie lepszej sytuacji są elblążanki, którym do zajęcia 8. miejsca potrzebne jest jedno zwycięstwo. Kaliszanki z kolei muszą nie tylko wygrać swoje ostatnie mecze, ale także liczyć na potknięcie drużyny Romana Monta w starciu z Galiczanką. Start i Szczypiorno rywalizowały ze sobą w tym sezonie już trzykrotnie. Elblążanki wygrały pierwszy mecz 32:26, kaliszanki natomiast zwyciężyły dwa razy (34:32, 34:28).

🎙 "Szczypiorno to mieszanka młodości i doświadczenia. Kaliszanki pod wodzą nowego trenera zrobiły duży postęp, są niewygodnym rywalem, co pokazały poprzednie mecze. Waga spotkania jest duża, ale chcemy podejść do niego z chłodną głową. Każda z nas chce zdobyć trzy punkty" - powiedziała kapitan Startu Paulina Stapurewicz.

Kaliszanki zapowiadają walkę, jednak mają świadomość, że już nie wszystko zależy od nich - 🎙 "To bardzo dla nas ważne spotkanie, bo pozwoli nam zachować szansę na uniknięcie baraży. Wygrana da nam nadzieję, ale później już nie wszystko będzie od nas zależne.  Drużyna z Elbląga ma karty w rękawie, bo ostatni mecz gra u siebie ze spadającą z ligi Galiczanką. Pytanie brzmi, czy Galiczanka będzie się chciała godnie pożegnać i czy powalczy. Ostatnie dwa mecze z Elblągiem wygrałyśmy i na pewno chcemy tę passę utrzymać. Gramy u siebie i zrobimy wszystko, aby z nadzieją pojechać do Jarosławia" - zapowiedziała rozgrywająca Szczypiorna Sylwia Lisewska.

Czytaj dalej...

Źródło: PortEl - Gazeta Internetowa

Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w hali hali Kalisz Arena ul. Wyszyńskiego 22-24

Transmisja wtorkowego spotkania dostępna będzie na kanale telewizyjnym Polsat Sport 2 (Dawniejszy Polsat Sport Extra).

---* Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg *---