Arka zatopiona. Kontrolowane zwycięstwo Startu

20 paź 2018 |

Bez większych problemów Start Elbląg poradził sobie z Arką Gdynia. W 7. kolejce PGNiG Superligi elblążanki wygrały w Gdyni 18:30 (18:12).

Bez większych problemów Start Elbląg poradził sobie z Arką Gdynia. W 7. kolejce PGNiG Superligi elblążanki wygrały w Gdyni 18:30 (18:12).

Zgodnie z przewidywaniami Start Elbląg pewnie zwyciężył w Gdyni. Miejscowa Arka stanowiła tylko tło dla podrażnionego porażką z Pogonią Szczecin rywala. Elblążanki grały o wiele lepiej niż w środowym pojedynku z Pogonią. Zawodniczki w pełni powetowały sobie tamte niepowodzenie wygrywając różnicą aż 12 bramek.

Wynik potkania otworzyła Patrycja Świerżewska. Za chwilę drugie trafienie dołożyła Hanna Yashchuk i zanim kibice zdążyli wygodnie rozsiąść się w kameralnej Hali Gier w Gdyni, Start prowadził już 2:0. Gdynianki odpowiedziały trafieniem Julii Wtilich w 3. minucie. Minutę później do bramki strzeżonej przez Klaudię Powagę trafiła Kinga Gutkowska… i to tyle. Do 12. minuty Arka zanotowała aż 8 minutowy przestój, a Start rozpędzał się i starał się od początku przygnieść rywala. Między 5. a 12. minutą elblążanki rzuciły 6 bramek z rzędu i prowadziły 3:9. Gdyby Start skuteczniej kończył wszystkie kontrataki to rywalki po pierwszej połowie zapewne nie miałyby już chęci grania w drugiej połowie. Niestety skuteczność jednak szwankowała w tym elemencie i zespół z Gdyni schodził na przerwę ze stratą „tylko” 6 bramek (12:18).

W drugiej połowie Arkę było stać tylko na 6 bramek. Dwie z nich padły w 31. i 33. minucie za sprawą Gutkowskiej i Katarzyny Kołodziejskiej. Z kolei Start trafiał seriami i w 45. minucie prowadził już 10 bramkami – 24:14. Przy tak wysokim wyniku trener Andrzej Niewrzawa pozwolił sobie na rotację w składzie. Więcej minut na parkiecie otrzymały Barbara Choromańska, Paulina Stapurewicz, Wiktoria Tarczyluk, a w bramce Wioleta Pająk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 18:30.

Następne spotkanie Start zagra także na wyjeździe. W przyszłą środę o godz. 19:00 zmierzymy się z Koroną Kielce.

Arka Gdynia – EKS Start Elbląg 18:30 (12:18)

Arka: Chodakowska, B. Kowalczyk – Wtulich 2, Wąsik, Bieńkowska, Haric 4, Czarnik, Dorsz 1, Gutkowska 5, N. Kowalczyk, Kołodziejska 5, Śliwińska, Borysławska, Małecka 1, Błaszkowska.

Karne: 1/1

Kary: 8 min. (Dorsz, Małecka po 2 min., Gutkowska – 4 min.)

Start: Pająk, Powaga – Balsam 2, Choromańska 2, Jędrzejczyk 5, Tarczyluk, Kozimur 6, Trbović 1, Gadzina 4, Świerżewska 5, Uścinowicz 4, Stapurewicz, Yashchuk 1.

Karne: 2/2

Kary: 2 min. (Uścinowicz)