Deklaruję, że zrobimy wszystko, aby przywieźć do Elbląga 3 punkty

13 sty 2023 | Kluby

Po wygranym pierwszym meczu w tym roku rozegranym na własnym boisku z KPR Ruchem Chorzów w 12 Serii zmierzymy się na wyjeździe z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. W tabeli PGNiG Superligi obie drużyny dzielą trzy punkty na korzyść zespołu Krzysztofa Przybylskiego. Czy ta przewaga powiększy się czy zmniejszy zobaczymy już w sobotę.

Weronika Weber: Mecz z Ruchem nie był dla nas łatwy, mimo że byłyśmy do niego dobrze przygotowane przez sztab. Przez cały mecz prowadziłyśmy i niepotrzebnie dopuściłyśmy do nerwowej końcówki. Bardzo potrzebowaliśmy tej wygranej i cieszę się, że to ostatecznie my mamy 3 punkty więcej. Cieszymy się, że do składu wróciła Paulina Kopańska, która w swoim pierwszym rozegranym meczu w tym sezonie pokazała się z bardzo dobrej strony. Bardzo nam jej brakowało. Jednocześnie dobrze współpracuje mi się z Pauliną na lewej stronie, dużo widzi na boisku i dużo wnosi do naszej gry.

W dotychczasowych meczach największą zmorą EKS Startu Elbląg były błędy własne. Zapytaliśmy trenera czy wyeliminowanie przynajmniej połowy z nich pozwoli zdobyć punkty w Piotrkowie czy jednak jeszcze trzeba coś poprawić?

Roman Mont: Już w meczu z Ruchem Chorzów udało nam się wyeliminować sporą ilość błędów własnych i zagraliśmy na sporej skuteczności. Trochę słabo funkcjonowała obrona przez co straciliśmy za dużo bramek, ale jak połączymy te dwa elementy to mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik. W tym meczu interesują nas tylko 3 punkty. Największym atutem Piotrkowa jak do tej pory była długa ławka. Jak pokazał ich ostatni mecz w Gnieźnie, właśnie brak długiej ławki zaważył o porażce. Mimo to nadal jest tam sporo zawodniczek potrafiących grać w piłkę. Co mnie cieszy do Piotrkowa jedziemy z Martą Gęgą. Znając jej charakter, jestem przekonany, że będzie gotowa na 100%. Myślę, że w Piotrkowie wyjdziemy podobną siódemką jak w meczu z Ruchem. Może będzie jakaś kosmetyczna zmiana. Ale w ataku większość rzeczy funkcjonowało dobrze. Jeśli będą zmiany to tylko w grze obronnej.


 

Weronika Weber: Do Piotrkowa jedziemy po 3 punkty i aktualnie skupiamy się tylko na tym. Mecz u nas pokazał, że możemy z tą drużyna walczyć jak równy z równym. Mimo, że w drugiej połowie może trochę pogubiłyśmy się, zanotowałyśmy dużo strat i nie zdążyłyśmy dogonić wyniku. Deklaruję, że zrobimy wszystko, aby przywieźć do Elbląga 3 punkty!

Bardzo cieszy powrót do zdrowia wszystkich zawodniczek i ich bojowe nastawienie przed zbliżającym się meczem. W następnych tygodniach elblążanki rozegrają spotkania co tydzień dlatego ważne będzie, żeby móc rotować składem, co pozwoli na szybszą regenerację przed kolejnymi meczami.

W Polsce rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapytaliśmy trenera Monta czy takie imprezy mogą być dla trenerów żeńskiej piłki ręcznej inspiracja?

Roman Mont: Nadal to jest piłka ręczna, choć mężczyźni już trochę inaczej grają niż kobiety. Będzie możliwość do obserwacji różnych rozwiązań taktycznych.

W dwóch ostatnich meczach w Piotrkowie trybunalskim EKS prezentował się bardzo dobrze, dlatego należy spodziewać się przede wszystkim zaciętego spotkania i tak jak zapowiadają zawodniczki i sztab szkoleniowy, walki o 3 punkty.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - EKS Sart Elbląg   14.01.2023 r. (sobota) godz.16:00.

Transmisję ze spotkania na żywo poprowadzi platforma EMOCJE.TV.