Do Elbląga przyjeżdża MKS PR Urbis Gniezno

17 mar 2023 |

W 20 serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet EKS START Elbląg podejmować będzie MKS PR Urbis Gniezno.

W najbliższą sobotę 18 marca 2023 r. podopieczne Romana Monta rozegrają mecz na elbląskim parkiecie z drużyną MKS PR Urbis Gniezno. Będzie to już trzecie spotkanie tych drużyn w rozgrywkach PGNiG Superligi, tym razem w grupie walczącej o miejsca 7-10. ​​​
W poprzednich meczach rozegranych w Gnieźnie EKS START pokonał gospodarza, natomiast w rewanżu w Elblągu górą były przyjezdne. Oba zespoły dzieli jeden punkt, START zajmuje miejsce 7, tuż za nim jest MKS PR Urbis Gniezno. Wiemy, że Start nie zamierza kalkulować i ma na celu zwyciężać w każdym meczu do końca sezonu. W ostatnich meczach zespoły wykazują duże zaangażowanie i wolę walki o każdy punkt. Dlatego jesteśmy przekonani, że zobaczymy bardzo zacięty pojedynek i wierzymy, że zwycięsko z niego wyjdzie drużyna Romana Monta.
Drużyny spotkają się jeszcze w 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski 2 kwietnia 2023 r. o godz.18:00 na hali MOSiR w Elblągu.

Iga Dworniczuk: Przygotowania do meczu idą bardzo dobrze. Uważam, że wygląda to lepiej niż w zeszłych miesiącach. Wracamy już po kontuzjach i w tym tygodniu jesteśmy już praktycznie całym składem. Przygotowujemy się bardzo dobrze, analizujemy grę przeciwniczek i wyjdziemy naprawdę dobrze przygotowane. 
 Jak przed każdym meczem jestem bardzo pozytywnie nastawiona, ale przed tym, wyjątkowo, jeszcze bardziej zmotywowana. 

Weronika Weber: Na pewno będą to trudne spotkania (z Gnieznem gramy jeszcze w PP) ale myślę, że będziemy dobrze przygotowane do obu meczy i oba wygramy. Gramy z beniaminkiem, mamy duże szanse wygrać i wejść do półfinału. Gniezno sobie dobrze radzi, gdzieś tam urwało punkty, dobrym drużynom aczkolwiek my też sobie teraz dobrze radzimy i myslę, że jesteśmy bardziej doświadczone i to jest na naszą korzyść. 

Zapraszamy wszystkich do oglądania na żywo jutrzejszego meczu.
Przyjdżcie nas dopingować!

EKS START Elbląg - MKS PR Urbis Gniezno 18.03.2023r.(sobota) godz.18:00
hala MOSiR ul. Grunwaldzka 135 w Elblągu.

Bilety do nabycia na stronie eksstart.abilet.pl oraz w kasie hali czynnej od godz.17:00.

Transmisja na emocje.tv