Dobro powraca, akcja na rzecz rodzinnych domów dziecka

1 gru 2020 |

Jak przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia, również w tym roku nasz Klub postanowił przyłączyć się do akcji wspierania osób potrzebujących pomocy, bez której często ciężko jest sobie wyobrazić ten szczególny okres spędzony z rodziną.

Jak przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia, również w tym roku nasz Klub postanowił przyłączyć się do akcji wspierania osób potrzebujących pomocy, bez której często ciężko jest sobie wyobrazić ten szczególny okres spędzony z rodziną.

W tym roku przyłączyliśmy się do akcji na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Akcja prowadzona jest na stronie internetowej https://www.domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy.html na której placówki zamieściły prośby o wsparcie. Znajdziecie tam prośby zarówno bardzo małe, jak i większe. Jak zobaczycie to wiele placówek prosi o elementy wyposażenia pokoi, zasłony, pościel czy koce. Potrzebny jest sprzęt AGD ale też naczynia, talerze a także rzeczy, które szybko się zużywają takie jak przybory szkolne, kosmetyki, środki czystości. Wszystkie dzieci mają marzenia, zainteresowania i hobby – stąd znajdziemy tam prośby o zabawki, artykuły plastyczne, sprzęt sportowy.

Przeglądając wszystkie placówki, które przyłączyły się do akcji wybraliśmy rodziną zastępczą z okolic Elbląga. W akcji, którą zorganizowaliśmy wzięły udział zawodniczki ale również dołączyli się członkowie sztabu szkoleniowego, pracownicy klubu oraz kibice. Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu rodziny, którą wspieraliśmy. W szczególności cieszy nas postawa Klubu Kibica Startu Elbląg, są z nami w każdym momencie, nawet wtedy kiedy nie możemy gościć ich na trybunach obiektów sportowych.

Katarina Bojicic: Taka pomoc to czysta przyjemność. Szczęście jest wtedy, kiedy możesz komuś sprawić przyjemność I kiedy widzisz uśmiech na twarzy. To bardzo ważne dla mnie jak i całego zespołu, że mogliśmy pomóc. Każdy zasługuje na szczęście, nasz mały wkład może być dla kogoś czymś wielkim. Jak będzie potrzeba zawsze spróbujemy pomóc na tyle na ile będziemy mogły.

Hanna Yashchuk: Możliwość wzięcia udziału w takiej akcji to dla mnie najważniejsza rzecz na świecie, uwielbiam pomagać. Jeżeli jest okazja to zawsze chętnie przyłączam się do takich akcji i zawsze pomogę. Na co dzień wspólnie z kibicami pomagamy Panu Józefowi. Czujemy się już jak jedna wielka rodzina. Naprawdę czasami byłam zszokowana jaką pomoc są w stanie ludzie dam drugiemu człowiekowi. To bardzo buduje i nie chce się rezygnować.

Ze względu na czasy pandemii, podczas przekazania wsparcia nie było możliwości pojechać dużą grupą osób nie mówiąc już o tym żeby usiąść i porozmawiać dłużej. Jednak w imieniu zespołu , członków klubu i kibiców prezenty przekazały Wiola Pająk i Paulina Stapurewicz za co serdecznie dziękujemy. I to był chyba najfajniejszy moment w tej całej akcji, moment kiedy mogliśmy spotkać się z rodziną i poznać panią Małgorzatę i pana Stanisława oraz ich dzieci, kiedy mogliśmy zobaczyć uśmiechy na ich twarzach.

Pani Małgorzata: Bardzo dziękujemy za wszystko! Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy! Dzieci zachwycone, my też. Dopiero doszliśmy do ładu ? Jeszcze raz dziękujmy wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc dla nas i pozdrawiamy! Dobro powraca-pamiętajcie!

W imieniu wszystkich zaangażowanych zachęcamy Was do wspierania potrzebujących szczególnie teraz kiedy mamy tak trudny okres związany z panująca pandemią COVID-19.