Dziękujemy zawodniczkom, które opuszczają Elbląg

3 cze 2024 |

Moni, Wera, Nikola, Juju, Stapa oraz Vika - dziękujemy za wszystko, co zrobiłyście dla naszego klubu. Zawsze będziecie częścią drużyny, a drzwi klubu są dla Was zawsze otwarte.

D Z I Ę K U J E M Y! 

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować każdej z Was za wspaniały czas, jaki spędziliśmy razem w Starcie. Wasze zaangażowanie, determinacja i pasja do piłki ręcznej były, są i zawsze będą inspiracją, przede wszystkim dla najmłodszych adeptów piłki ręcznej.

Jesteśmy dumni z tego, że mieliśmy przyjemność współpracować z tak wyjątkowymi osobami i jednocześnie dziękujemy Wam za wszystko, co zrobiłyście dla naszego klubu. 

Życzymy Wam wszytskim sukcesów w dalszej karierze sportowej. Wierzymy, że będziecie kontynuować grę w piłkę ręczną oraz zawsze pamiętać o chwilach spędzonych w naszym klubie.

 

#2 Moniky Bancilon - spędziła w barwach Startu jeden sezon, skutecznie trafiając do bramki przeciwnika 41 razy i asystując razy 33. 

#23 Weronika Weber - rozegrała 2 sezony dla niebiesko-biało-czerwonych, a w swoim debiutanckim sezonie w ORLEN Superlidze kobiet skrzydłowa Startu rzuciła aż 140 bramek, dorzucając 126 w sezonie 2023/24. Wera wielokrotnie zdobywała nagrody indywidualne oraz nominowana była do 7 serii, w ubiegłym sezonie otrzymała nominację do Gladiatorów za „Odkrycie Sezonu”.

#31 Nikola Głębocka - w barwach naszego klubu rozegrała 3 sezony. W ostatnim sezonie rzuciła dla naszego klubu 62 bramki i zaliczyła 21 asyst. W sezonie 2022/23 dostała nominację do Gladiatorów za „Odkrycie Sezonu”. Zdobywczyni wielu nagród indywidualnych oraz nominacji do najlepszych 7 serii. Reprezentantka kraju, uczestniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Herning. Od przyszłego sezonu zagra w Gnieźnie. 

#79 Paulina Stapurewicz - wychowanka MKS Truso Elbląg, spędziła w barwach Startu 6 sezonów. W minionym sezonie zdobyła 79 bramek i miała 59 asyst. W dotychczasowej karierze Stapa trafiła między słupki blisko 300 razy. W najlepszym swoim sezonie rzuciła 101 bramek! Niejednokrotnie jej mocne rzuty z dystansu mogliśmy oglądać w TOP3!

#73 Juliane Pereira Costa - rozegrała dwa sezony w Starcie Elbląg. W sezonie 2022/23 doznała poważnej kontuzji, która wyeliminowała ją z gry na ponad rok. Przed kontuzją Juju rzuciła 30 bramek i dorzuciła kolejne 4 trafienia po powrocie na Superligowe parkiety.  

#91 Vitoria Macedo - Do rundy zasadniczej jedna z TOP-owych zawodniczek w ORLEN Superlidze. 21 rozegranych meczów w barwach Startu. Liczby mówią same za siebie… 110 bramek i 163 asysty! Co daje jej 2 miejsce w lidze w klasyfikacji kanadyjskiej do której zaliczane są zarówno gole jak i asysty. Jedyna zawodniczka w naszym klubie, która w ubiegłym sezonie  zapisała się we wszystkich statystykach zdobywając również żółtą jak i czerwoną kartkę. „Niezliczona” ilość indywidualnych nagród oraz nominacji do siódemek serii, jak i rzucane TOP-owe wkrętki, które cieszyły oko kibiców! Nasza „Gladiatorka” Vitoria Macedo! 

Moni, Wera, Nikola, Juju, Stapa oraz Vika - dziękujemy za wszystko, co zrobiłyście dla naszego klubu. Zawsze będziecie częścią drużyny, a drzwi klubu są dla Was zawsze otwarte. Życzymy Wam powodzenia oraz najważniejszego czyli - ZDROWIA!