Dzieci przyszłością piłki ręcznej - Ferie ze Startem

2 lut 2024 |

Ferie, ferie i po feriach! W czwartkowe popołudnie (1 lutego) odbyło się ostanie już spotkanie z cyklu „Ferie ze Startem”. Wspólne spotkania młodych adeptów szczypiorniaka z piłkarkami ręcznymi Startu Elbląg miały na celu propagowanie tej dyscypliny u najmłodszych.

Zajęcia odbywały się w Hali Widowiskowo -Sportowej przy Al. Grunwaldzkiej 135, jak również w Hali MOS przy ul. Kościuszki 77A. Udział w zajęciach wzięły dzieci z Akadamii Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg oraz MKS Truso Elbląg. 

Mali szczypiorniści, pod czujnym okiem trenerów, aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, gdzie zabawa przeplatała się z konkursami wiedzy o piłce ręcznej i grami zręcznościowymi.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyło się w sumie pięć spotkań, na których adepci piłki ręcznej mogli bliżej poznać swoje idolki - zawodniczki grające w Orlen Superlidze Kobiet. 

„Był to czas na budowanie inspirującej więzi między młodymi entuzjastami piłki ręcznej, a doświadczonymi zawodniczkami. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością zostawi pozytywny wpływ na rozwój młodych talentów. Wspólne zdjęcia, rozmowy, autografy - to wisienka na torcie wszystkich spotkań.” - powiedziała Iwona Hirko (dział marketingu EKS Start Elbląg).

„Pracujemy, szukamy nowych talentów do zespołu. Na zajęciach pojawiły się nowe dzieci, niestety nie za dużo. To bardzo fajna inicjatywa. Dzieciaki są prawie na każdym meczu i chcieliśmy trochę bardziej zbliżyć je z drużyną. Spotkanie z zawodniczkami, rozmowa, pogranie z nimi, to dla nich bardzo dużo i mówię to też z własnego doświadczenia, gdy chodziłam na takie zajęcia w młodości” - dodała była zawodniczka Startu, a obecnie trenerka w Truso Aleksandra Garczarczyk.

“Sport to nie tylko rywalizacja, lecz także sztuka budowania więzi i inspirujących chwil. To były naprawdę fajne ferie.” - podsumowała trenerka Marta Czapla.

Galeria zdjęć z czwartkowego (01.02.24) spotkania „okiem” PortEl-u

👉 https://mobi.portel.pl/fotoreportaz/startowe-potyczki/12244