Jedziemy do Kobierzyc

14 wrz 2018 |

W 3. Kolejce PGNiG Superligi Kobiet Start Elbląg zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Nasze zawodniczki czeka daleki wyjazd i spotkanie z wymagającym rywalem.

W 3. Kolejce PGNiG Superligi Kobiet Start Elbląg zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Nasze zawodniczki czeka daleki wyjazd i spotkanie z wymagającym rywalem.

KPR Gminy Kobierzyce w przedsezonowych grach kontrolnych pokazał, że nie będzie tylko dostarczycielem punktów dla drużyn z czołówki ligi. Ekipa z województwa dolnośląskiego wygrała m.in. silnie obsadzony turniej w Elblągu, w pokonanym boju pozostawiając aktualne Mistrzynie Polski Perłę Lublin, elbląski Start, Arkę Gdynia oraz Energę Koszalin. W bezpośrednim starciu, podczas turnieju KPR wygrał ze Startem 33:26. MVP turnieju została zawodniczka z Kobierzyc, Mariola Wiertelak.

Teraz czas na starcie w lidze. Elblążanki opromienione zwycięstwem nad Perłą Lublin (21:20) w ostatniej kolejce, będą chciały podtrzymać dobrą passę i przywieźć 3 punkty z ciężkiego terenu w Kobierzycach. Nie będzie to łatwe zadanie ponieważ w autokarze jadącym na mecz nie znalazły się bramkarka Klaudia Powaga oraz rozgrywająca i kapitan zespołu Patrycja Świerżewska. Obie zawodniczki leczą urazy. Jednak Start udowodnił już w meczu z Mistrzyniami Polski, że jest w stanie wygrać nawet z najlepszymi bez swoich filarów.

 – W sobotę zmierzymy się z zespołem, który z roku na rok pnie się w górę tabeli – mówi Aleksandra Jędrzejczyk. KPR Kobierzyce to solidna drużyna, z doświadczonymi bramkarkami. Podchodzimy do tego meczu w pełni skoncentrowane, z wielkim szacunkiem do rywala. Zwycięstwo nad Mistrzem Polski napawa nas optymizmem jednakże musimy tonować emocje pamiętając, że sezon jest długi i jeszcze wiele spotkań przed nami.  

Typowany na czarnego konia rozgrywek KPR rozpoczął sezon od porażki z SPR Pogonią Szczecin (23:25) mimo, że do przerwy prowadził (12:11). Następnie zespół z Kobierzyc łatwo rozprawił się z Arką Gdynia na wyjeździe (27:18). W obu meczach z dobrej strony pokazała się Anna Mączka, która rzuciła Pogoni 6 bramek, a przeciwko Arce zanotowała 5 trafień.

W tabeli PGNiG Superligi Start Elbląg plasuje się aktualnie na 4 pozycji (5 pkt.), a rywalki z Kobierzyc są siódme (3 pkt.). Liderem rozgrywek jest Metraco Zagłębie Lubin (9 pkt.), ale wraz z Arką Gdynia ma rozegranych jeden mecz więcej od pozostałych drużyn.

Klub KPR Kobierzyce przeprowadzi relację LIVE na swoim fanpage’u – facebook.com/kprkobierzyce 

Sobotnie spotkanie (15.09.) rozpocznie się o godz. 16:00.