Justyna, Alicja i Aleksandra grają dalej z EKS Startem

9 cze 2020 |

W dniu dzisiejszym Zarząd EKS Start Elbląg S.A. przedłużył kontrakty z kolejnymi zawodniczkami Justyną Świerczek, Alicją Pękalą oraz Aleksandrą Dronzikowską.

W dniu dzisiejszym Zarząd EKS Start Elbląg S.A. przedłużył kontrakty z kolejnymi zawodniczkami Justyną Świerczek, Alicją Pękalą oraz Aleksandrą Dronzikowską.

Justyna Świerczek : W poprzednim sezonie niestety nie zgrałam ani jednego meczu w PGNiG Superlidze Kobiet. W okresie przygotowawczym uległam poważnej kontuzji, która wykluczyła mnie z gry prawie na cały sezon. Na koniec, kiedy byłam juz gotowa do powrotu na parkiety, przytrafiła się sytuacja z pandemią. Trochę pechowy ten sezon. Jednak nie były to dla mnie wakacje. Praktycznie od samego początku poświęciłam czas na rehabilitację tak aby jak najszybciej i w jak najlepszej formie wrócić do gry. Dzisiaj jestem już gotowa na 100% zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jestem gotowa do tego aby z EKS Elbląg powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. Nie chcemy jeszcze na dzisiaj mówić o konkretnych celach ale możecie się domyślić, że dla każdej z nas są to zawsze najwyższe cele.

Andrzej Niewrzawa : Przedłużenie kontraktów w dniu dzisiejszym z Justyną, Alicją i Olą to dla klubu ważny punkt w budowaniu zespołu. Dla Justyny będzie to 4 sezon w EKS Start dla Ali i Oli drugi sezon. Cieszę się, z tego że zostaną z nami ponieważ cały czas ta współpraca układa się bardzo dobrze, zawodniczki robią postępy i naprawdę uzasadnione było to, żeby te kontrakty przedłużyć. Tym bardziej, że jest to połączone z kontynuacją nauki na elbląskich i gdańskich uczelniach. Mamy młody zespół, który wielokrotnie pokazywał, że potrafi grać, że gra sprawia mu przyjemność, dlatego przedłużenie kontraktów właśnie z tymi zawodniczkami było naturalnym pociągnięciem ze strony klubu. Justyna nie miała okazji zagrać w ubiegłym sezonie z powodu kontuzji. Dzisiaj jest już po rehabilitacji i jest w bardzo dobrej dyspozycji dla tego będzie dla nas dużym wzmocnieniem i wierzę, że pokaże tak dobrą grę jak przed ubiegłym sezonem.

Justyna Świerczek i Prezes EKS Start Elbląg S.A. Grażyna Kluge
Aleksandra Dronzikowska i Prezes EKS Start Elbląg S.A. Grażyna Kluge

Ali, Oli i Justynie życzymy aby zbliżający się sezon był najlepszy w ich karierze, żeby zdrowie dopisało a zespół żeby walczył o najwyższe cele.