Kopańska - Nie mogę doczekać się, aż zagram pierwszy mecz w tym sezonie

6 sty 2023 |

Zmagania w 2023 roku rozpoczynamy meczem w 11 serii PGNiG Superligi Kobiet meczem z KPR Ruchem Chorzów. W tabeli podopieczne Ivo Vávry zajmują ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem, ale czy to znaczy, że nie będą walczyły o punkty? Oczywiście nie.

Pierwszy mecz w tym sezonie z KPR Ruchem Chorzów zakończył się zwycięstwem elblążanek na wyjeździe 32:27. Mimo, że wynik wskazywać mógłby na łatwe zwycięstwo mecz do łatwych nie należał. Należy przypomnieć pierwszą połowę ostatniego meczu, w której prowadzenie zmieniało się przez całe 30 minut. Dopiero początek drugiej części pozwolił drużynie Startu odskoczyć na kilka bramek. Czy drużyna z Elbląga jest w stanie powtórzyć wynik z meczu z Chorzowa. Ostatnio podopiecznym trenera Romana Monta nie wiedzie się najlepiej. W grudniu drużyną odnotowała trzy porażki z Lublinem, Lubinem i niespodziewana jednobramkowa przegrana z Gnieznem.

Roman Mont: Nie wiem, czy uda się powtórzyć wynik z pierwszej rundy w Chorzowie. Ruch mimo tego, że jeszcze nie zdobył punktów, w każdym meczu długimi fragmentami jest równorzędnym zespołem dla każdego przeciwnika. Nam też w Chorzowie nie grało się łatwo.

Jeżeli spojrzeć na wyniki chorzowianek, większość meczów przegrywają kilkoma bramkami, ale zdarzają się też takie mecze jak z EUROBUD JKS Jarosław, gdzie do samego końca mecz był bardzo zacięty. Mec z Kobierzycami również do 45 minuty bardzo zacięty dopiero w ostatnich minutach podopieczne Edyty Majdzińskiej podążały, że nieprzypadkowo są medalistkami mistrzostw Polski.  

Roman Mont: Trudno powiedzieć czy forma chorzowianek rośnie. Nie wiem, czy rośnie, na pewno jest to przeciwnik grający "śląską" piłkę ręczną, czyli długo konsekwentnie w ataku i solidnie w obronie. Oczywiście, że spodziewamy się, że Ruch postawi trudne warunki. Przecież nie ma nic już do stracenia i będzie na pewno walczył o każdy fragment boiska. To co jest silną stroną naszych najbliższych przeciwniczek to już wcześniej o tym mówiłem, konsekwentna gra, przez co ciężko wyprowadzać kontry. Bardzo dobra obrotowa. Dobra gra w obronie. Przygotowania do meczu z Ruchem idą dobrze chociaż, walczymy z czasem, żeby móc zagrać w tym meczu w pełnym składzie.

W meczu najprawdopodobniej od pierwszych minut zobaczymy Paulinę Kopańską, która wraca po przerwie spowodowanej operacją. W tym sezonie nie dane było jej zagrać żadnego meczu, dlatego będzie to dla niej bardzo ekscytujące. Trener Roman Mont liczy na Paulinę, że będzie wzmocnieniem rozegrania w kolejnych meczach.

Paulina Kopańska: Bardzo cieszę się, że już wracam na parkiety Superligi. Nie mogę doczekać się, aż zagram pierwszy mecz w tym sezonie, bardzo mi tego brakowało.

Mecz rozgrywamy na starej hali, na której elblążanki grały, kiedy zdobywały medale mistrzostw Polski. Hala przy ul. Kościuszki zawsze była dla nas gościnna i na to liczymy również jutro. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Czekamy na Was na hali.


 

EKS Sart Elbląg – KPR Ruch Chorzów 07.01.2023 r. (sobota) godz.18:00.

Transmisję ze spotkania na żywo poprowadzi platforma EMOCJE.TV.  

Bilety na mecz dostępne są na platformie ABilet.pl oraz w kasach na hali na godzinę przed meczem.

Zapraszamy do kibicowania na halę MOS przy ul. Kościuszki 77A w Elblągu.