Korona na drodze Startu. Elblążanki jadą do Kielc

24 paź 2018 |

Przed zawodniczkami elbląskiego Startu daleki wyjazd do Kielc i spotkanie 8. Kolejki PGNiG Superligi z miejscową Koroną. Będzie to starcie sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli.

Przed zawodniczkami elbląskiego Startu daleki wyjazd do Kielc i spotkanie 8. Kolejki PGNiG Superligi z miejscową Koroną. Będzie to starcie sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli.

Gospodynie środowego meczu zajmują aktualnie 7. miejsce i mają na swoim koncie 8 punktów. Kielczanki zdobyły komplet punktów w spotkaniach z UKS PCM Kościerzyna w 1. kolejce (30:26) oraz z KPR Jelenia Góra (25:23) w 2. kolejce. Na kolejne punkty Korona musiała czekać do 6. serii. Na własnym parkiecie ekipa z Kielc zremisowała w regulaminowym czasie gry z Arką Gdynia 27:27 i o zwycięstwie kielczanek zdecydowała seria rzutów karnych.

Elbląski Start jest o „oczko” wyżej od przeciwniczek (6 miejsce) i uzbierał 11 punktów. Start jedzie do Kielc podbudowany wysokim zwycięstwem na wyjeździe w ostatniej kolejce z Arką Gdynia (30:18). Z zespołem nie pojechała Justyna Świerczek, która leczy uraz pleców, a także Wiktora Tarczyluk.

W poprzednim sezonie obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Oba spotkania pewnie wygrał Start. W 1 rundzie 39:22, a następnie 38:29. Następnie Start awansował do grupy mistrzowskiej, a Korona grała o miejsc 7-12.

Patrycja Świerżewska o meczu z Koroną Handball Kielce

Najbliższy mecz rozgrywamy z zespołem, z którym sąsiadujemy w tabeli. Wyróżniającą się postacią kieleckiego zespołu jest Honorata Syncerz i to na nią musimy zwracać największą uwagę. Zespół z Kielc gra w każdym meczu dużo kontrataków w pierwsze i drugie tempo. Spodziewamy się ciężkiego meczu, ale jedziemy do Kielc po 3 punkty i nie zakładam innego scenariusza.