Mecz o punkty z beniaminkiem

23 sty 2024 |

W najbliższą środę elbląski Start zmierzy się na własnym parkiecie z beniaminkiem ORLEN Superligi Kobiet AWS ENERGA Szczypiorno Kalisz. Początek o godz.18:00 na hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Elblągu.

Podopieczne Romana Monta, po tym jak pokonały w Łańcucie Galiczankę Lwów awansowały na 6te miejsce w tabeli. Przed zawodniczkami Startu kolejne spotkanie i szansa na kolejne punkty. Już jutro zagrają na elbląskim parkiecie z AWS Energa Szczypiorno Kalisz, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do tej pory zdobył 2 punkty remisując z Handball JKS Jarosław po 26 i wygrywając w rzutach karnych 7:6. 
Zespół z Kalisza, gra praktycznie w tym samym składzie od dłuższego czasu, poprawił grę w obronie i biega dużo lepiej niż na początku sezonu - mówi trener Roman Mont,  Cały czas próbujemy coś poprawiać i ulepszać jeśli chodzi o grę w ataku pozycyjnym, żeby robić jak najmniej błędów własnych. 
W drużynie przyjezdnych od grudnia jest nowy szkoleniowiec  55 letni szwed Pether Krautmeyer. Mecz ze Startem będzie jego trzecim na ławce trenerskiej. Również w grudniu dołaczyła do drużyny z Kalisza zawodniczka z Czarnogóry 24 letnia Branka Konatar, która swoją grę zaczynała na lewym skrzydle a kontynujue na rozegraniu.
To już będzie trzeci mecz tego trenera, jest trochę zmiana stylu gry, ale już za poprzedniego wyglądał solidnie. My się nie obawiamy, wygląda na to, że jesteśmy na fali wznoszącej. Jeśli utrzymamy swój poziom z ostatniego meczu z Galiczanką to jestem spokojny o wynik. No ale na pewno przeciwnik nam się nie położy, bo pokazał w ostatnich meczach, że potrafią solidnie grać w piłkę - dodaje trener Mont.

Początek meczu EKS START Elbląg - AWS Energa Szczypiorno Kalisz 24.01.2024r.(środa) godz.18:00, hala MOSiR ul. Grunwaldzka 135 w Elblągu.
Transmisja Polsat SPORT Extra.