Mecze reprezentacji na mistrzostwach świata w otwartych kanałach TVP

18 gru 2022 | Komunikaty

Telewizja Polska pokaże „na żywo” - w otwartych kanałach i internecie - wszystkie spotkania naszej reprezentacji oraz mecze o medale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które już w styczniu zorganizują Polska i Szwecja.

Głównym nadawcą pozostaje platforma Viaplay, która podpisała wieloletnią umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF). Telewizja Polska wykupiła sublicencję na transmisje, obejmującą wszystkie występy naszej reprezentacji w styczniowych mistrzostwach świata, a także półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał turnieju.

- Cieszymy się, że największa impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej trafi na największą krajową antenę. Dzięki temu wszyscy kibice będą mogli obejrzeć, jak nasza reprezentacja walczy o historyczny sukces przed własnymi kibicami. Wierzymy, że nadchodzące mistrzostwa będą sukcesem: sportowym oraz organizacyjnym. Fani zobaczą wszystkie mecze dzięki dwóm nadawcom. Ta współpraca także oddaje nasze hasło „Stick Together”, czyli trzymajmy się razem - mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Reprezentacja Polski mecz fazy wstępnej - z Francją (11 stycznia), Słowenią (14 stycznia) i Arabią Saudyjską (16 stycznia) - rozegra w Katowicach. Nasza drużyna, w przypadku awansu, rundę główną spędzi w Krakowie. Gospodarzem dwóch ćwierćfinałów oraz półfinału będzie Gdańsk, a rywalizacji o Puchar Prezydenta - Płock.

Mistrzostwa świata, które organizują wspólnie Polska i Szwecja, potrwają od 11 do 29 stycznia. Gospodarzami turnieju będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping. Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Grupa Wirtualna Polska, Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED oraz Eventim, który prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

Wydarzeniami przygotowującymi do mistrzostw świata będą 4 Nations Cup (28-30 grudnia, Kraków) oraz Turniej Noworoczny (4-6 stycznia, Katowice). Bilety na te imprezy - ceny dla grup zorganizowanych zaczynają się już od 10 zł - można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Eventimu.