Okazja do "rewanżu" w walce o awans do półfinału ORLEN Pucharu Polski

21 lut 2024 |

"Rewanżowe" starcie: EKS Start Elbląg gotowy na walkę z Młynami Stoisław Koszalin w decydującym meczu o miejsce w półfinale ORLEN Pucharu Polski.

Dzisiejszy mecz pomiędzy Startem Elbląg, a drużyną Młynów Stoisław Koszalin w ramach 1/4 finału ORLEN Pucharu Polski obiecuje emocje i zaciętą rywalizację. W ostatnim, bezpośrednim starciu obydwu dróżyn w ORLEN Superlidze Kobiet, które miało miejsce 11 lutego elblążanki znacznie uległy biało-zielonym wynikiem 27:38. Ta porażka z pewnością dała zespołowi wiele do przemyślenia, ale również motywacji do poprawy i odwetu w dzisiejszym spotkaniu.

"Czeka nas jutro ciężki mecz, Koszalin jest na fali zwycięstw, poprawiły swoją grę i znacznie podniosły jej poziom. Musimy do tego meczu podejść mocno skoncentrowane, realizować założenia Trenera oraz zmniejszyć ilość naszych błędów. Chcemy przede wszystkim zagrać dużo lepsze spotkanie w obronie. Mam nadzieję, że wygramy i awansujemy do najlepszej czwórki drużyn w Polsce" - powiedziała Weronika Weber.

Obydwa zespoły rozegrały już swoje mecze w 17 kolejce ORLEN Superligi Kobiet, elblążanki pokonały na swoim parkiecie wyżej rozstawioną drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego (30:28), a koszalinianki zanotowały imponujące zwycięstwo nad Galiczkanką Lwów (36:20).

Bez wątpienia ORLEN Puchar Polski to niezwykłe wydarzenie, które rządzi sie swoimi prawami. Każde spotkanie w ramach tego turnieju jest wyjątkowe i niezwykle emocjonująca dla zawodników oraz kibiców, chociażby z tego względu, że nie ma w nim kolejnej szansy na odrabiane strat lub rozegrania kolejnego meczu. Ta niełatwa rzeczywistość dodaje jeszcze większej dramaturgii sprawiając, że każda minuta na boisku staje się niezwykle cenna.

"Koszalin to dobry zespół co udowodniły w ostatnim spotkaniu z nami. Nie zmienia to jednak faktu że jedziemy tam z podniesioną głową oraz chęcią odegrania się. Jeżeli będziemy realizowały założenia taktyczne oraz zminimalizujemy błędy, liczymy na pozytywny rezultat meczu oraz awans w Pucharze Polski" - dodała kołowa zespołu, Klaudia Grabińska.

Początek meczu o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4.