Pięć miejsc tajemniczych i dalekich na Warmii i Mazurach!

25 sie 2023 |

Daj się zaskoczyć! Warmia i Mazury to zaskakujący, piękny region, który kryje wiele mało uczęszczanych przez turystów miejsc, nieoczywistych atrakcji turystycznych z bogatą historią i niezwykłych tajemnic do rozwiązania.

Wiadukty w Stańczykach – Akwedukty Puszczy Rominckiej
Na Mazurach, w powiecie gołdapskim znajdziecie jeden z największych wiaduktów w Polsce! To prawdziwa perła inżynierii, która wyglądem przypomina rzymskie akwedukty.

Żywkowo – Bociania Wieś
Czy wiesz, że podobno co czwarty bocian na świecie jest Polakiem? Mała wieś Żywkowo w powiecie bartoszyckim to najlepszy przykład! Tu bociany rządzą! Praktycznie na każdym domu 🏠, stodole czy też innym budynku gospodarczym znajdziemy po kilka bocianich gniazd.

Leśniczówka Pranie
Poznajcie niezwykłą leśniczówkę Pranie! Wyjątkowe miejsce przesiąknięte poezją, sztuką, bogatą historią i wyższymi wartościami. Do historii przeszła dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który po raz pierwszy przybył do Prania w lipcu 1955 r.

Muzeum Michała Kajki
Szukacie wyjątkowego miejsca? Znajdziecie je w miejscowości Ogródek w powiecie piskim. Tu spotkacie się z czymś szczególnym – prawdziwą historią Mazur. W muzeum zobaczymy mazurskie narzędzia codziennego użytku z epoki, książki i pisma oraz zdjęcia poety Michał Kajka.

Mamerki – Kwatera Główna Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych
Na Mazurach nad brzegiem rozległego jeziora Mamry, pośród podmokłych lasów, trafiamy do jednej z największych polowych kwater dowodzenia wojsk niemieckich z czasów II wojny światowej. To właśnie tutaj mieściło się stanowisko dowodzenia Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://mazury.travel/daleko-od-szosy-5-tajemniczych-i-dalekich-miejsc/