Ponownie wygrać w Koszalinie

28 mar 2023 |

Już dzisiaj o godzinie 18:00 w meczu kończącym serię 21, zmierzymy się z naszym rywalem z północy Polski, zespołem Młyny Stoisław Koszalin. Wraz z drużyną z Koszalina elblążanki rywalizują w grupie spadkowej PGNiG Superligi Kobiet. Przed dzisiejszym meczem to drużyna Romana Monta wyprzedza swojego rywala o 6 punktów i to ona jest bliższa uniknięcia baraży i jeżeli w tym meczu zwycięży z kompletem punktów, zrealizuje swój aktualny cel. 

W poprzednich spotkaniach w sezonie zasadniczym EKS dwukrotnie pokonał drużynę z Koszalina. W serii 7 u siebie padł wynik 25:22, a w serii 16 na wyjeździe zwyciężył 28:25. Jest to dobry prognostyk przed dzisiejszym meczem. W ostatniej serii drużyna Młynów pokonała na wyjeździe KPR Ruch Chorzów 24:25 a elblążanki pewnie wygrały z MKS PR Urbis Gniezno 29:25. Aby mieć większe szanse awansu bez baraży, koszalinianki muszą ten mecz wygrać, dlatego należy spodziewać się bardzo zaciętego pojedynku.

Roman Mont: Jeśli jutro wygramy, to definitywnie unikniemy gry w barażach. Czy obawiam się konkretnej zawodniczki z Koszalin? Ostatnio Anna Mączka dała we znaki wszystkim drużynom. Tak jak w ostatnim meczu przygotowaliśmy się pod grę Łęgowskiej i udało się ją zatrzymać. Teraz mamy nadzieję, że zatrzymamy Mączkę. Nie lekceważymy nikogo, w ostatnim meczu skrzydła nas mocno pokarały. Generalnie stawiamy na mocną grę zespołową w obronie, to jest dla nas najważniejsze. Jeśli zrealizujemy nasze założenia, to możemy być spokojni o wynik.

Paulina Stapurewicz: Przed meczem z Koszalinem czujemy się bardzo dobrze, chcemy to spotkanie wygrać. Już dawno powiedziałam, że mimo tego że gramy w tej grupie spadkowej chcemy zostawić jak najlepsze wrażenie po sobie chcemy wygrać wszystkie mecze. Jeżeli chodzi o mnie, nie lubię zapeszać, nie mi to oceniać, ale czuję się bardzo dobrze na treningach uważam, że zarówno ja jak i zespół wykonujemy bardzo dobrą pracę i to procentuje. Nie, nie obawiam się bramkarek, są to solidne bramkarki głownie Natalia Filończuk nie raz nam napsuła krwi w meczach, ale jeżeli będziemy rzucać z głową jesteśmy w stanie je pokonać. 

EKS Start pojedzie do Koszalina bez kontuzjowanej Brazylijki Juliane Costy Pereiryc, która obecnie odbywa rehabilitację po operacji wiązadeł krzyżowych. 

Zapraszamy wszystkich do Koszalina i do śledzenie relacji na platformie EMOCJE.TV - LINK DO MECZU .