Porażka z KPR-em

15 wrz 2018 |

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie z KPR Kobierzyce. Elblążanki prowadziły do przerwy 14:10, ale ostatecznie przegrały 21:23.

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie z KPR Kobierzyce. Elblążanki prowadziły do przerwy 14:10, ale ostatecznie przegrały 21:23.

Nie udał się wyjazd do Kobierzyc elbląskiej drużynie. Po zwycięstwie w Piotrkowie Trybunalskim na inaugurację sezonu oraz nad Perłą Lublin w drugiej kolejce, Start chciał podtrzymać zwycięską passę. Niestety na drodze do sukcesu stanęły ambitne i waleczne piłkarki z KPR-u Kobierzyce. Start już w 3. kolejce zanotował pierwszą porażkę.

Pierwszą bramkę w meczu rzuciła Paulina Uścinowicz. Następnie dwie bramki dołożyła Katarzyna Kozimur, a dla Kobierzyc również dwa trafienia zanotowała niezawodna Mariola Wiertelak i w 6 minucie Start prowadził 2:3. Elblążanki na prowadzeniu utrzymywały się nieprzerwanie do końca pierwszej połowy. W utrzymaniu prowadzenia wydatnie pomagała Wioleta Pająk, która popisała się kilkoma świetnymi obronami. Tylko dziesięć straconych bramek przez 30 minut świadczy, że Start dobrze radził sobie na ciżkim terenie.

Wierni kibice Startu, którzy pojechali za swoją drużyną i zasiedli na hali w Kobierzycach, mogli z nadzieją wypatrywać drugiej połowy. Nic bardziej mylnego. W drugiej odsłonie obraz gry całkowicie zmienił się. Warunki na boisku dyktowały kobierzyczanki. Rywalki pozwoliły rzucić podopiecznym trenera Andrzeja Niewrzawy tylko 7 bramek ! Od 35 minuty zespół musiał radzić sobie bez Kozimur, która zderzyła się z jedną z rywalek i nie mogła kontynuować gry.

Start utrzymywał niewielkie prowadzenia do 50 minuty. Napór gospodyń jednak trwał. Ambitne rywalki cały czas wierzyły w zwycięstwo. Ich upór został nagrodzony. Niestety dla elblążanek ostatnie 10 minut lepiej zagrały miejscowe i to one zgarnęły nagrodę w postaci 3 punktów za zwycięstwo.

KPR Kobierzyce – EKS Start Elbl�g 23:21 (10:14)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 4, Kucharska 1, Skalska 6, Mączka 6, Wesołowska 1, Kaźmierska, Kuriata, Wiertelak 4, Kozioł, Mokrzka, Walczak, Koprowska, Dąbrowska 1, Michalak

Start: Bałdyga, Pająk – Balsam 2, Choromańska 3, świerczek 5, Jędrzejczyk 3, Tarczyluk, Kozimur 2, Trbović 2, Gadzina, Uścinowicz 3, Stapurewicz, Yashchuk 1