Przerwać złą passę z Kobierzycami

19 paź 2022 | Kluby

W 6 serii PGNiG Superligi Kobiet EKS Start Elbląg zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Czy drużyna Romana Monta znajdzie sposób na pokonanie medalistek Polski? Wiele będzie zależało od realizacji założeń taktycznych i reagowania zmianami na bieżącą sytuację na boisku. W Elblągu liczą na punkty, w Kobierzycach nie mogą pozwolić sobie na porażkę.

W ostatnich sezonach drużyna Edyty Majdzińskej ma patent na zdobywanie punktów z drużyną z Elbląga. Ostatnią wygraną nad medalistkami dwóch ubiegłych sezonów odnotował Elbląg w marcu 2021 roku. Prowadzona wtedy przez Andrzeja Niewrzawę drużyna, w regulaminowym czasie gry zremisowała 20:20, aby wygrać po serii rzutów karnych 5:4. Od tego czasu kolejne mecze padały łupem kobierzyczanek. 

W przerwie między sezonami Kobierzyce nie były główną karuzelą transferową w Superlidze. Z zespołu odeszły zaledwie dwie zawodniczki, Paulina Ilnicka i Barbara Zima (do MKS Zagłębie Lubin). Do zespołu trafiły również dwie zawodniczki. Patrycja Chojnacka z Korony Handball Kielce oraz z Elbląga Katarzyna Cygan. Tu warto wspomnieć, że nie był pierwszy transfer z Elbląga. W ubiegłym sezonie do Kobierzyc trafiła Aliona Shupyk, stając sie ważną częścią zespołu z Dolnego Śląska. Cygan trafiła do popularnych Kobierek po bardzo dobrym sezonie w Elblągu. Obok Joanny Wołoszyk, była najlepiej rzucającą zawodniczką Startu, nie dziwi więc zainteresowanie jej osobą zespołu medalistek Polski. W tym sezonie niestety statystyki pokazują, że nie jest jeszcze w pełni formy. Z 42% skutecznością plasuje się w drugiej dziesiątce strzelczyń KPRu. Jednak często się tak zdarza, że zawodniczki mobilizują się na mecze ze swoimi byłymi drużynami i trener Roman Mont nie powinien lekceważyć tego faktu. 

W zespole z Elbląga nadal nie zobaczymy wracającej do zdrowia po operacji Pauliny Kopańskiej oraz będącej w okresie rehabilitacji Nikoli Szczepanik. To duże osłabienie od początku sezonu w Starcie. Mimo to EKS odnotował dobry początek, szczególnie w wyjazdowych meczach zdobywając komplet punktów. Czy podtrzyma tą passę? Wszystko może się zdarzyć. Drużyna prowadzona na boisku przez doświadczoną Martę Gęgę, nie będzie w tym meczu faworytem i to może być jej atutem. Niestety młody wiek większości dziewczyn, nie idzie w parze z doświadczeniem na boisku i z radzeniem sobie z presją, mimo że umiejętności pozwalają na bardzo dobrą grę. Dlatego czasami pozbycie się roli faworyta pozwala tylko i wyłącznie grać lepiej. I na taką grę bez obciążeń liczą kibice Startu Elbląg.

Warto jeszcze wspomnieć, że to może być pojedynek dwóch skrzydłowych. Będąca ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Mariola Wiertelak, której forma znalazła uznanie u selekcjonera kadry Polski, może okazać się skuteczną bronią w walce o punkty z elblążankami. Jednak po drugiej stronie jest w równie dobrej dyspozycji debiutująca w tym sezonie w Superlidze Weronika Weber. Do tej pory najlepiej rzucająca zawodniczka Startu. Sympatycy każdej z drużyn liczą na to, że ich czołowe zawodniczki będą decydowały o losach kolejnego meczu. Jednak jak to często bywa, niekoniecznie te zawodniczki mogą odegrać główne role w swoich zespołach. Wszystko będzie zależeć od dyspozycji dnia a wiadomo, że na zwycięstwo pracuje cały zespół i często w trakcie meczu okazuje się, że zupełnie ktoś inny wyrasta na bohaterkę meczu. 

Na mecz zapraszamy we czwartek o godzinie 19:00 na halę w Kobierzycach. Osoby które nie będą mogły śledzić meczu na żywo transmisję przeprowadzi platforma Emocje.TV. 

KPR Gminy Kobierzyce - EKS Start Elbląg godzina 19:00

Transmisja : LINK