Punkty dla Startu

18 kwi 2023 | Relacja

W wyjazdowym pojedynku w Chorzowie górą okazały się elblążanki, które po raz czwarty pokonały miejscowy Ruch.

W minioną sobotę podopieczne Romana Monta rozegrały czwarte już w tym sezonie spotkanie z chorzowskim Ruchem. Faworytem tego meczu były elblążanki, które nie zawiodły i pokonały gospodynie 31:28 (13:11). W grupie spadkowej liczą się każde punkty i elblążanki nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów, tym bardziej, że mają tylko jeden punkt przewagi nad ósmym w tabeli MKS PR Urbis Gniezno.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęły gospodynie, szczególnie Marta Ciesiółka, która kilkukrotnie zatrzymała zawodniczki Startu. Przez 9 minut meczu zawodniczki Startu trafiły tylko raz do chorzowskiej bramki, zaległości nadrobiły dopiero w 14 minucie spotkanie po dwóch celnych trafieniach Marty Gęgi. Od tego czasu mecz był bardzo wyrównany, w chorzowskiej bramce nadal świetnie popisywała się Ciesiółka i w 22 minucie gospodynie wyszły nawet na dwu bramkowe prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy udało się odrobić straty po kontratakach Weroniki Weber, Nikoli Szczepanik i Wiktorii Tarczyluk. Do przerwy na tablicy wyników prowadzenie Startu Elbląg 13:11. Po zmianie stron mecz był równie zacięty chociaż elblążanki wyszły na czterobramkowe prowadzenie 19:15 by w 43 minucie na tablicy znowu pojawił się remis po 19. Kolejne 10 minut to bardzo dobra gra w obronie i skuteczne akcje Startu oraz prowadzenie w 52 minucie 28:22. Ostatecznie EKS START pokonał Ruch Chorzów 31:28.

KPR Ruch Chorzów - EKS Start Elbląg 28:31 (11:13)

KPR Ruch Chorzów: Ciesiółka, Gryczewska - Masalova 6, Wiśniewska 6, Bury 5, Masiuda 3, Bondarenko 2, Doktorczyk 2, Iwanowicz 1, Stokowiec 1, Sytenka 1, Kiel 1, Kalyhina, Gryszka, Miłek.

EKS Start Elbląg: Ciąćka, Hypka - Gęga 6, Weber 5, Głębocka 5, Wołoszyk 3, Stapurewicz 3, Szczepanik 3, Dworniczuk 2, Tarczyluk 2, Kostuch 2, Knezevic, Owczarek, Stefańska.

Po 22. kolejce Start ma na swoim koncie 27 punktów, Gniezno 26, Koszalin 21, a Chorzów 3.

Przedostatni mecz ligowy elblążanki zagrają na wyjeździe 22 kwietnia z MKS PR Urbis Gniezno. Wcześniej 19 kwietnia o godz.18:00 zmierzą się w Lubinie z Zagłębiem w półfinale ORLEN Puchar Polski.