Roman Mont - Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju

30 sie 2022 | Kluby

W miniony weekend gościliśmy w Elblągu drużyny z Gniezna, Koszalina i Gdyni, z którymi rozegraliśmy mecze w ramach Turnieju pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Roman Mont: Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju. W pierwszym meczu zwycięstwo z Gdynią nie przyszło tak łatwo jakby mogło się wydawać po wyniku. Od początku był to wyrównany mecz, ale w drugiej połowie udało nam się znaleźć ustawienie, które pozwoliło odskoczyć na kilka bramek i utrzymać tą przewagę do końca. W drugim meczu z Gnieznem nie było w zespole świeżości, być może miało wpływ na to brak wyciszenia i pełnego odpoczynku przed tym meczem, jak wiadomo mieliśmy prezentację zespołu podczas Święta Chleba. Ale nie chce tego wyniku tym usprawiedliwiać, nie zagraliśmy tak jakbym tego oczekiwał. Nie wynikało to do końca z tego, że Gniezno zagrało super mecz to raczej my zagraliśmy słabo i tu trzeba wspomnieć o 20 sytuacjach sam na sam, których nie wykorzystaliśmy.  Dużo lepiej zespół pokazał się w kolejnym meczu z Koszalinem. Ustawienia jakie testowaliśmy przyniosły pozytywne efekty. Należy wspomnieć bardzo dobrą postawę elblążanek Pauliny Stapurewicz, Nikoli Owczarek czy Wiktorii Tarczyluk ale również w tym wszystkim miała swój udział Iga Dworniczuk, która rozegrała świetne spotkanie na środku boiska..

Jak wiemy, niestety mamy kilka nieobecnych, dlatego cieszę się, że po turnieju wszystkie dziewczyny są zdrowe. Oczywiście najważniejsza jest dla nas Superliga, dlatego nie grała Nikola Głębocka, która do treningów powinna wrócić już w przyszłym tygodniu. Po zabiegu i rehabilitacji jest Marta Gęga dlatego też dbamy o jej zdrowie, żeby była w pełni przygotowana do zbliżającego się sezonu.

Po turnieju dziewczyny dostają dwa dni wolnego i wracamy do treningów. Chciałbym jeszcze przed samym rozpoczęciem rozegrać jeden mecz z silnym zespołem. Na dzisiaj trwają rozmowy ale jak tylko coś ustalimy, podzielimy się tym z kibicami.

 

Wyniki Turnieju : 

EKS Start Elbląg - SPR Arka Gdynia 32:24 (15:13)

Młyny Stoisław Koszalin - MKS PR Urbis Gniezno 24:24 (11:9) , karne 2:4

Młyny Stoisław Koszalin - SPR Arka Gdynia 27:24 (12:12)

EKS Start Elbląg - MKS PR Urbis Gniezno 20:27 (6:13)

SPR Arka Gdynia - MKS PR Urbis Gniezno 26:25 (13:11)

EKS Start Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin 29:24 (16:13)

 

Klasyfikacja Końcowa 

1. EKS Start Elbląg - 6 pkt

2. MKS PR Urbis Gniezno - 5 pkt

3. Młyny Stoisław Koszalin - 4 pkt

4. SPR Arka Gdynia - 3 pkt

 

Nagrody indywidualne zdobyły:

MVP Turnieju - Juliane Costa (EKS Start Elbląg)

Najlepsza bramkarka Turnieju - Natalia Filończuk (Młyny Stoisław Koszalin)

Najlepsza strzelczyni Turnieju - Daria Przywara (SPR Arka Gdynia)