Start bez awansu w PGNiG Pucharze Polski

17 lut 2022 |

Nie udało się naszym zawodniczkom pokonać drużyny z Koszalina. We wczorajszym spotkaniu skuteczniejsze były gospodynie i to one wywalczyły awans do 1/4 finału o PGNiG Pucharu Polski.

Nie udało się naszym zawodniczkom pokonać drużyny z Koszalina. We wczorajszym spotkaniu skuteczniejsze były gospodynie i to one wywalczyły awans do 1/4 finału o PGNiG Pucharu Polski.

Rywalizację w 1/16 PGNiG Pucharu Polski drużyna STARTu Elbląg rozpoczęła od wygranej na wyjeździe z UKS Dziewiątka Legnica 51:34, koszalinianki natomiast wygrały w Gnieźnie z MKS PR Urbis Gniezno 30:27. Jeszcze przed spotkaniem trudno było typować faworyta tego meczu. Obydwa zespoły od początku sezonu reprezentują podobny poziom a w rywalizacji pomiędzy sobą w rozgrywkach PGNiG Superligi najpierw EKS START pokonał drużynę Młyny Stoisław Koszalin w 1 serii 25:24, w II rundzie natomiast Koszalin pokonał EKS 26:23.

Mecz w Koszalinie rozpoczęły elblążanki od celnego trafienia Joanny Wołoszyk. Przez pierwszą połowę obydwie drużyny grały „bramka za bramkę” i żadnej z nich nie udało się wypracować przewagi. Dopiero w 21 minucie po 4 skutecznych rzutach Gabrieli Urbaniak i Pauli Mazurek gospodynie wypracowały sobie przewagę i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 16:12. Niestety w drugiej połowie obraz gry zmienił się. Dużo skuteczniejsze były koszalinianki i cały czas powiększały swoja przewagę. W 50 minucie meczu było 27:16. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny Młyny Stoisław Koszalin 32:22, który w kolejnej rywalizacji pucharowej zmierzy się ze zwycięzcą spotkania KS AZS AWF Warszawa – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. (22.02.2022r.)

Młyny Stoisław Koszalin – EKS START Elbląg 32:22 (16:12)

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzienica, Zimny – Urbaniak 7, Rycharska 7, Mazurek 6, Lipok 3, Haric 3, Mokrzka 3, Żukowka 3. Mączka, Kurdzielewicz, Borysławska, Somonka.
EKS START Elbląg – Pająk, Hypka, Żarnoch – Cygan 4, Wołoszyk 3, Kostuch 3, Kopańska 3, Dworniczuk 2, Szczepanik 2, Stapurewicz 2, Tarczyluk 2, Choromańska 1, Peplińska, Owczarek, Głębocka.