Start Elbląg gotowy do sezonu nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie. Nowa strona internetowa!

1 wrz 2022 | Komunikaty

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Miło nam poinformować, że EKS Start Elbląg w nowe rozgrywki wejdzie nie tylko doskonale przygotowany pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Od dziś klub może pochwalić się nową stroną internetową, której możliwości na pewno sprawią, że fani będą ją chętnie odwiedzać. Twórcą witryny jest firma Stellis, która miała okazję współpracować z wieloma wielkimi markami.

Projekt i wdrożenie nowej strony EKS Start Elbląg to efekt szerokiej współpracy PGNiG Superligi z marką Stellis. Jeszcze w tym roku planowana jest zmiana w kilkunastu klubach najwyższej klasy rozgrywkowej męskiej i żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. Ujednolicenie witryn poszczególnych drużyn to zamierzony zabieg marketingowo-medialny, tym bardziej, że Superliga sp. z o.o. wykonała go jako pierwsza profesjonalna liga w Polsce.

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo namówić kibiców do odwiedzania stron internetowych, ponieważ sferę informacyjną zdominowały media społecznościowe. Kluby doskonale zdają sobie jednak sprawę, że oficjalna witryna to bardzo ważny kanał komunikacji, o którym nie można zapominać. Istotne jest jednak to, by stworzyć intuicyjną stronę, która spotka się z pozytywnym odbiorem kibiców.

Dlatego nową witrynę www.eksstart.pl stworzyła firma Stellis, która od lat wdraża rozwiązania technologiczne dla wielkich firm, instytucji i klubów sportowych. Strona elbląskiego klubu jest zbudowana na platformie Stellis One, która pozwala korzystać z prostego w obsłudze interfejsu. To z kolei przekłada się nie tylko na bezproblemowe zarządzanie stroną, ale również na oszczędność czasu.

Na czym polega wyjątkowość nowej strony Startu? Jak tłumaczy Łukasz Gąsiorowski, CEO Stellis, wszystkie informacje można znaleźć w łatwy sposób, a witryna jest skomunikowana również z mediami społecznościowymi klubu.

- Dzięki stronie opartej na platformie Stellis One kibice Startu mogą znaleźć wszystko w jednym miejscu: od oficjalnych informacji klubowych, poprzez sylwetki zawodników, galerie zdjęć, materiały video po wpisy w social mediach. Każdy może znaleźć to, czym jest zainteresowany i pogłębić swoją wiedzę o klubie - tłumaczy Łukasz Gąsiorowski.

Stellis przygotował również szereg ułatwień dla klubowych redaktorów. Wyniki, terminarz oraz tabela są bezpośrednio importowane z oficjalnej strony PGNiG Superligi Kobiet, dlatego pracownicy elbląskiego klubu nie będą musieli nimi samodzielnie zarządzać. Bardzo ważną funkcją jest też  tzw. smart cropping.

- To innowacyjny system wskazywania punktów kluczowych w zdjęciach dodawanych do systemu. Na tej podstawie platforma sama pilnuje kadrowania we wszystkich formatach zdjęć dostosowanych do poszczególnych rozdzielczości urządzeń końcowych. Jestem przekonany, że wdrażając platformę Stellis One damy kibicom, sponsorom i klubom idealne narzędzie, by być na bieżąco z rozgrywkami - mówi Łukasz Gąsiorowski, CEO STELLIS. 

- Piłka ręczna w Elblągu jest ważna dla kibiców, dlatego chcemy o nich odpowiednio zadbać. Naszym zadaniem jest nie tylko cieszyć oczy fanów dobrą grą, ale sprawić, by mogli szybko i sprawnie pozyskiwać kolejne informacje i ciekawostki o naszym klubie. Nowa strona, którą wdrożyła firma Stellis, spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jestem przekonana, że spodoba się naszym kibicom, bo nie tylko wygląda profesjonalnie, ale jest też przyjazna dla odbiorcy - mówi Grażyna Kluge, Prezes Zarządu Start Elbląg S.A.

***

Opis platformy Stellis One

Platforma firmy Stellis stawia kibica w centrum zainteresowania. Dzięki unifikacji systemów IT funkcjonujących w klubach, a także oparciu dostępu do różnego rodzaju usług oferowanych przez ligę i kluby na jednym, unikalnym koncie użytkownika, pozwala na budowanie bazy danych. Platforma może pełnić funkcję znakomitego narzędzia analitycznego, marketingowego i sprzedażowego.  Jest to rozwiązanie dostępne w formie abonamentowej i rozwija się wraz z klientami, którzy z niego korzystają.  Pierwsze wdrożenie miało miejsce w siatkarskiej PGE Skrze Bełchatów jesienią 2021 roku.

***

Opis firmy Stellis

Stellis działa w branży sport-tech. Celem marki jest zrewolucjonizowanie rynku technologii sportowej. Misją firmy jest projektowanie, budowanie i tworzenie wiodących na świecie technologii, produktów i usług dla wszystkich organizacji sportowych, aby wszyscy kibice mogli cieszyć się tym samym profesjonalnym doświadczeniem cyfrowym.

Zespół posiada 15-letnie doświadczenie w branży technologicznej i sportowej. W skład Stellis wchodzą menedżerowie, konsultanci, byli sportowcy, którzy mogą się pochwalić pracą dla marek takich jak UEFA, UEFA EURO 2020, Widzew Łódź, Budowlani Łódź, Ruch Chorzów, PGE Skra Bełchatów, TAURON Arena Kraków, POT (Polska Organizacja Turystyczna), IHF (International Handball Federation), ZPRP (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), SHF (Svenska Handbollsförbundet) i innych.