Start w obliczu zmian

19 cze 2018 |

W poniedziałek, 18 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Elbląskiego Klubu Sportowego START za 2017 rok, na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe oraz udzielono absolutorium dla Zarządu. W klubie dojdzie do kilku zmian, nie tylko w kadrze zespołu.

W poniedziałek, 18 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Elbląskiego Klubu Sportowego START za 2017 rok, na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe oraz udzielono absolutorium dla Zarządu. W klubie dojdzie do kilku zmian, nie tylko w kadrze zespołu.

Zebranie prowadzili wspólnie Stanisław Tomczyński – Prezes Klubu oraz Paweł Jankowski – Szef Rady Sponsorów. Prezes przedstawił sprawozdanie merytoryczne z działalności Zarządu, następnie zapoznano się z wynikami pracy komisji rewizyjnej oraz sprawozdaniem finansowym za 2017 r. Elbląski Klub Sportowy Start zamknął poprzedni rok ze stratą. Jednak dobrą informacją jest to, że klub zmniejszył zadłużenie w porównaniu do roku 2016. Nie będziemy żyli ponad stan – oświadczył Paweł Jankowski. Budżet płacowy zostanie zmniejszony, a co za tym idzie zostanie odmłodzona kadra zespołu. Pozwoli nam to spłacić zadłużenie w sezonie 2018/19 – poinformował Szef Rady Sponsorów.
W zarządzie klubu nie dojdzie do zmian. Funkcję prezesa nadal będzie pełnił Stanisław Tomczyński. Członkowie stowarzyszenia zdecydowali, że do składu komisji rewizyjnej dołączy Przemysław Cegielski. Z dniem 11 czerwca 2018r.  stanowisko dyrektora klubu objął Łukasz Kuliński.
Podczas zebrania dyskutowano o przyszłości klubu. Prezes S. Tomczyński poinformował, że grę w klubie kontynuować będą Klaudia Powaga, Sołomija Szywerska, Barbara Choromańska, Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Hanna Yashchuk, Justyna Świerczek oraz Patrycja Świerżewska.
Trwają rozmowy na temat przedłużenia kontraktu z Aleksandrą Jędrzejczyk. Klub nie doszedł do porozumienia z Joanną Wagą. Kapitan drużyny otrzymała ofertę od Zarządu. Niestety z tej propozycji nie skorzystała.
Ponadto klub opuściły Aleksandra Dorsz (GTPR Gdynia, powrót z wypożyczenia), Aleksandra Kwiecińska (szuka klubu), Aleksandra Stokłosa (wypożyczenie do rumuńskiego CSU Cluj), Daria Szynkaruk (Pogoń Baltica Szczecin), a także Sylwia Lisewska (HCM Baia Mare – Rumunia).
Drużyna w dalszym ciągu prowadzona będzie przez trenera Andrzeja Niewrzawę. Z dniem 18 czerwca 2018r. została rozwiązana umowa zlecenie z fizjoterapeutą klubu Krzysztofem Garczarczykiem, trwają poszukiwania jego następcy. Z klubem pożegna się kierownik drużyny – Justyna Stelina.
Zarząd Klubu prowadzi rozmowy z zawodniczkami, które mają dołączyć do zespołu. Na podanie nazwisk jest jednak jeszcze za wcześnie. Wstrzymujemy się do spotkania z Prezydentem. Nie ukrywamy, że budżet nie jest domknięty i tych środków brakuje. Ze sponsorowania klubu, przed poprzednim sezonem, nieoczekiwanie wycofała się duża firma. Skutki tej decyzji odczuwamy do dzisiaj – wyjaśnił Paweł Jankowski. Liczymy na pomoc ze strony miasta. Ja jestem dobrej myśli – podsumował Jankowski.