Superliga Kobiet nie zwalnia tempa

28 paź 2021 |

Już w najbliższy piątek o godz. 18:15 szczypiornistki elbląskiego Startu rozegrają w Koszalinie niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli. Podopieczne Marcina Pilcha zmierzą się z drużyną Młyny Stoisław Koszalin, którą, przypomnijmy, pokonały 25:24(10:12) w meczu 1. serii rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet sezonu 2021/2022 . Tym samym spotkanie pomiędzy Młyny Stoisław Koszalin – EKS START Elbląg zainauguruje drugą rundę gier w czterorundowej PGNIG Superlidze Kobiet. Przewaga punktowa naszej drużyny w tabeli rozgrywek wynosi trzy „oczka`’ i bardzo ważne jest utrzymanie dystansu nad Koszaliniankami. Była zawodniczka EKS-u Hanna Rycharska, wraz z koleżankami z drużyny ma zapewne całkiem inny cel do zrealizowania. Silne punkty Koszalina to bramkarki Filończuk i Krebs, obrotowe Hanna Rycharska i Daria Somionka. Najbardziej bramkostrzelne są w tym sezonie skrzydłowe: Lipok i Urbaniak, wspierane przez Anię Mączkę, dwie Martyny Borysławską i Żukowską, oraz doświadczoną Paulę Mazurek, będą trudnym do pokonania przeciwnikiem. Młoda Gabriela Haric także będzie chciała bombardować elbląską bramkę. Zatem przed naszymi zawodniczkami niezwykle trudne zadanie.

Już w najbliższy piątek o godz. 18:15 szczypiornistki elbląskiego Startu rozegrają w Koszalinie niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli. Podopieczne Marcina Pilcha zmierzą się z drużyną Młyny Stoisław Koszalin, którą, przypomnijmy, pokonały 25:24(10:12) w meczu 1. serii rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet sezonu 2021/2022 . Tym samym spotkanie pomiędzy Młyny Stoisław Koszalin – EKS START Elbląg zainauguruje drugą rundę gier w czterorundowej PGNIG Superlidze Kobiet. Przewaga punktowa naszej drużyny w tabeli rozgrywek wynosi trzy „oczka`’ i bardzo ważne jest utrzymanie dystansu nad Koszaliniankami. Była zawodniczka EKS-u Hanna Rycharska, wraz z koleżankami z drużyny ma zapewne całkiem inny cel do zrealizowania. Silne punkty Koszalina to bramkarki Filończuk i Krebs, obrotowe Hanna Rycharska i Daria Somionka. Najbardziej bramkostrzelne są w tym sezonie skrzydłowe: Lipok
i Urbaniak, wspierane przez Anię Mączkę, dwie Martyny Borysławską i Żukowską, oraz doświadczoną Paulę Mazurek, będą trudnym do pokonania przeciwnikiem. Młoda Gabriela Haric także będzie chciała bombardować elbląską bramkę.
Zatem przed naszymi zawodniczkami niezwykle trudne zadanie.

Liczymy na dobrą grę i walkę. Taką, jak przez duże fragmenty ostatniego meczu z Lublinem w Elblągu.
Powodzenia!
Relacje z meczu przeprowadzi TVP Sport o godzinie 18:15. Transmisja tutaj.