Urwać punkty Kobierzycom

4 lut 2023 | Kluby

W niedzielę rozgrywamy przedostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej na własnym boisku. Do Elbląga przyjeżdża trzecia drużyna ubiegłego sezonu PGNiG Superligi Kobiet KPR Gminy Kobierzyce. 
Obie drużyny w tym sezonie maja odmienne cele, KPR walczy o medale drużyna Romana Monta walczy o pozostanie w pierwszej szóstce przed podziałem na grupy. 
EKS Start nie będzie faworytem w tym spotkaniu jednak zawodniczki podkreślają, że wszystko rozstrzygnie się na boisku a to często weryfikuje końcowy wynik na korzyść drużyny potencjalnie słabszej. Dlatego w niedzielę na parkiet wyjdą bardzo zmotywowane i będą walczyć o kolejne 3 punkty. 

Miłosz Kulawiak: Przyjeżdża do nas 3 drużyna z tabeli PGNiG Superligi Kobiet, aktualny brązowy medalista ubiegłego sezonu. Co trzeba zrobić, żeby na koniec meczu rzucić o tą jedna bramkę więcej? Ma Pan plan na to? Czy jest motywacja i koncentracja w zespole?

Roman Mont: Przede wszystkim trzeba ustabilizować skład i formę.  W każdym meczu zmuszeni jesteśmy do gry w innym ustawieniu. Nie pamiętam, kiedy dwa mecze z rzędu rozpoczynaliśmy taką samą siódemką, było to chyba w 5 pierwszych kolejkach. Na szczęście motywacji i koncentracji jest sporo, dużo ostatnio nad tym pracowaliśmy. Galiczanka pokazała, że zespół niżej sklasyfikowany może urwać punkty Kobierzycom. Wierzę w swój zespół i jestem przekonany, że jak zagrają na swoim najwyższym poziomie to punkty zostaną w Elblągu. Niestety, nie mówiliśmy ostatnio o tym głośno, ale to nie tajemnica, że Paulina Kopańska po meczu z Jarosławiem ma złamany palec i będzie jeszcze jakiś czas pauzowała.

Zapraszamy Was serdecznie, na halę do kibicowanie naszej drużynie. Głośny doping naprawdę dodaje pewności siebie a w trudnych momentach może dodawać skrzydeł. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, żeby kibiców było jak najwięcej. 
Walczymy o 3 punkty !

SERIA 15: EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce

Mecz rozegrany zostanie na Hali Sportowo Widowiskowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135 , w niedzielę 5.02. o godzinie 18:00. 

Bilety do nabycia na platformie abilet.pl oraz na godzine przed meczem w kasach biletowych na hali. 

Transmisje przeprowadzi platforma emocje.tv. https://emocje.tv/.../eks-start-elblag-kpr-gminy-kobierzyce