W środę z Piotrcovią - EKS Start Elbląg
W środę z Piotrcovią
Już jutro, tj. w środę 17 listopada, elbląski Start w 11. serii PGNiG Superligi Kobiet, podejmie MKS Piotrcovię. Będzie to już drugie spotkanie w tym sezonie z drużyną Piotrcovii. Warto przypomnieć, że w pierwszym meczu, rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim, podopieczne Marcina Pilcha pokonały po rzutach karnych gospodynie 22:22 (12:8) <2:3 >. W tym spotkaniu najwięcej bramek dla EKSu rzuciły Nikola Szczepanik 5 i Katarzyna Cygan oraz Paulina Kopańska po 4. Natomiast dla zespołu Piotrcovii Klonowska Sylwia, Oreszczuk Aleksandra oraz Trawczyńska Małgorzata 4-krotnie wpisywały się na listę strzelczyń. Ostatnie spotkania nie przebiegały po naszej myśli – mówi Marcin Pilch – Zbyt dużo błędów własnych zarówno w obronie jak i w ataku nie pozwoliło dotrzymać kroku wyżej notowanym przeciwniczkom. Nie oznacza to, że do następnego meczu podejdziemy ze spuszczonymi głowami. Gramy po to, żeby wygrać, żeby zdobywać punkty. I z takim założeniem wyjdziemy na boisko w środę. Mamy nadzieję, że praca, którą ostatnio wykonujemy pozwoli zminimalizować liczbę niepotrzebnych strat oraz skuteczność w sytuacjach, które sobie stwarzamy, co pozwoli nam zagrać z Piotrcovią co najmniej tak jak w pierwszym meczu z tym zespołem i zdobyć kolejne punkty. Na dzisiaj po krótkim przeziębieniu do składu powróciła Joanna Wołoszyk. W ostatnim meczu kontuzji skręcenia stawu skokowego doznała Paulina Kopańska i ona na pewno nie zagra w najbliższym meczu. Podobnie jak nadal leczące urazy Pauina Peplińska i Patrycja Kozak.
Już jutro, tj. w środę 17 listopada, elbląski Start w 11. serii PGNiG Superligi Kobiet, podejmie MKS Piotrcovię. Będzie to już drugie spotkanie w tym sezonie z drużyną Piotrcovii.
Warto przypomnieć, że w pierwszym meczu, rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim, podopieczne Marcina Pilcha pokonały po rzutach karnych gospodynie 22:22 (12:8) <2:3 >. W tym spotkaniu najwięcej bramek dla EKSu rzuciły Nikola Szczepanik 5 i Katarzyna Cygan oraz Paulina Kopańska po 4. Natomiast dla zespołu Piotrcovii Klonowska Sylwia, Oreszczuk Aleksandra oraz Trawczyńska Małgorzata 4-krotnie wpisywały się na listę strzelczyń.
Ostatnie spotkania nie przebiegały po naszej myśli – mówi Marcin Pilch – Zbyt dużo błędów własnych zarówno w obronie jak i w ataku nie pozwoliło dotrzymać kroku wyżej notowanym przeciwniczkom. Nie oznacza to, że do następnego meczu podejdziemy ze spuszczonymi głowami. Gramy po to, żeby wygrać, żeby zdobywać punkty. I z takim założeniem wyjdziemy na boisko w środę. Mamy nadzieję, że praca, którą ostatnio wykonujemy pozwoli zminimalizować liczbę niepotrzebnych strat oraz skuteczność w sytuacjach, które sobie stwarzamy, co pozwoli nam zagrać z Piotrcovią co najmniej tak jak w pierwszym meczu z tym zespołem i zdobyć kolejne punkty. Na dzisiaj po krótkim przeziębieniu do składu powróciła Joanna Wołoszyk. W ostatnim meczu kontuzji skręcenia stawu skokowego doznała Paulina Kopańska i ona na pewno nie zagra w najbliższym meczu. Podobnie jak nadal leczące urazy Pauina Peplińska i Patrycja Kozak.
Zapraszamy wszystkich na mecz w środę 17.11.2021r. godz.18:00 na hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej 135.
Transmisja w emocje.tv https://emocje.tv/live/901/eks-start-elblag-mks-piotrcovia-piotrkow-trybunalski
Bilety do nabycia www.eksstart.abilet.pl
Akcja Odkrywamy #GenWarmiiiMazur. Też możesz go mieć.
Czym jest #GenWarmiiiMazur? Dla każdego będzie to coś innego. Dla jednych otaczająca przyroda, dla innych zespół cech osobowych, dzięki którym mają chęć i odwagę do działania w regionie lub świecie.
„Odkrywamy #GenWarmiiMazur” to akcja promująca Warmię i Mazury z udziałem znamienitych postaci związanych z regionem Warmii i Mazur, zarówno historycznych, jak i współczesnych. To osoby, które mają w sobie #GenWarmiiiMazur nie tylko dlatego, że stąd pochodzą, ale również takie, które odkryły ów gen w sobie. Zaprosiliśmy do udziału w akcji przedstawicieli branż należących do inteligentnych specjalizacji drewno, woda, żywność wysokiej jakości, a także innych dziedzin życia m.in. artystów, lekarzy, prawników, hotelarzy, restauratorów, sportowców. Pokazujemy również znane osobistości z Polski i świata, które zmieniły swoje życie i zamieszkały na Warmii i Mazurach, tu pracują i żyją lub po prostu lubią tu spędzać czas.
Przez pryzmat ludzi z #Gen(em)WarmiiiMazur, pokazujemy potencjał inwestycyjnego województwa jako dbającego o środowisko, słynącego ze zdrowego życia, inwestycji w zielone technologie, najzdrowszej żywności oraz ekologicznego rolnictwa. Pokazujemy że jest na świecie takie wyjątkowe miejsce, w którym można pracować, żyć i jednocześnie cieszyć się życiem i spełniać marzenia.
Akcji towarzyszy kreacja przedstawiająca postać Młodego Kopernika. Młody Kopernik, naszym zdaniem miał #GenWarmiiMazur. Jako wszechstronnie wykształcony człowiek, matematyk, astronom, humanista, lekarz i prawnik powrócił do Polski ze studiów we Włoszech, aby…osiedlić się na Warmii i Mazurach. To tu pracował, tworzył, realizował pasje, sformułował też pierwszy zarys swojej teorii budowy świata tzw. „Komentarzyk o hipotezach ruchów niebieskich”, prowadził też liczne obserwacje nieba. Można, więc pokusić się o stwierdzenie, że prawdopodobnie na Warmii i Mazurach i dzięki #Gen(owi)WarmiiiMazur miały początek jego wielkie dzieła.
Autorem monohromatycznej współczesnej grafiki Młodego Kopernika jest znanego warmiński artysta Robert Listwana. Twarz na obrazie jest tajemnicza. Daje to odbiorcom przestrzeń do interpretacji i odkrywania. Sami dopowiadają do niego historię, utożsamiają się z bohaterem obrazu. Jest to dla nich inspiracja i impuls do działania. Każdy może zobaczyć w postaci Kopernika swoje odbicie i podobnie jak on poczuć magię #Gen(u)WarmiiiMazur, która przyciąga do naszego regionu, jako miejsca dobrego życia, rozwijania się i tworzenia.
W oparciu o przesłanie towarzyszące powstaniu Młodego Kopernika pokazujemy „młodych duchem” mieszkańców regionu oraz osoby z nim związane, które tu żyjąc zmieniają świat. Prowadzą z sukcesem innowacyjne przedsiębiorstwa, nie boją się wyzwań, wyróżniają się swoją energią i kreatywnością w Polsce i na świecie. Region Warmii i Mazur jest dla nich inspiracją i atutem – mają lub mogą mieć w sobie GEN WARMII i MAZUR. Ten sam dzięki, któremu Mikołaj Kopernik 467 lat wcześniej zmienił podstawy nauki i stał się najbardziej rozpoznawalnym mieszkańcem regionu. Kopernik przybył na Warmię w wieku 30 lat. Był młodym, wykształconym i pełnym pasji człowiekiem. Dziś na Warmii i Mazurach wciąż nie brakuje ludzi utalentowanych, doskonale wykształconych, którzy właśnie w tym regionie chcą budować swoje biznesy, kariery naukowe, realizować marzenia. Tu zdobywali wykształcenie lub wracają po latach, żeby dalej się rozwijać. Nieustannie szukamy „Młodych Koperników” i nieustannie ich znajdujemy, bo jest ich na Warmii i Mazurach bardzo wielu.
GenWarmiiiMazur towarzyszy nam w wypowiedziach naszych rozmówców, w realizowanych w celu promocji regionu materiałach filmowych, minireportażach i reklamach graficznych. Z dumą reprezentujemy nasz Region w koszulkach z wizerunkiem „Młodego Kopernika”, a identyfikujących się z akcją z dnia na dzień przybywa, bo każdy, kto ma #GenWarmiiiMazur, chce taką mieć, a my spełniamy to marzenie, więc nas dumnych z posiadania genu są już tysiące!