W Elblągu o punkty z Mistrzem Polski

21 gru 2022 | Mecze

Po bardzo trudnym meczu w 10 Serii PGNiG Superligi Kobiet zakończonym stratą punktów na własnym parkiecie z MKS PR Urbis Gniezno dzisiaj rozgrywamy zaległy mecz z MKS Zagłębie Lubin.

Faworyta tego meczu nietrudno wskazać. Aktualny Mistrz Polski w Superlidze w tym sezonie wygrywa wszystko i na dzisiaj zmierza po obronę tytułu. Przewaga nad drugim zespołem z Lublina wynosi co prawda tylko 3 punkty, ale to lubinianki mają do rozegrania jeden mecz zaległy właśnie z elblążankami. Zwycięstwo pozwoli na odskoczenie na 6 punktów co będzie niezwykle komfortowe w kontekście kolejnych meczów. Miedziowe po porażce z RK Podravka Vegeta w rzutach karnych odpadły z Ligi Europejskiej co pozwoli im w tym momencie skupić się na grze w Superlidze. Jest pewne, że do Elbląga przyjeżdżają po 3 punkty.

EKS Start Elbląg niestety przegrał swój ostatni mecz z Gnieznem i nie zdołał odskoczyć goniącym go drużynom z Koszalina i Lwowa na 7 punktów. Różnica nadal pozostała na poziomie 4 punktów. Biorąc pod uwagę aktualna formę Mistrzyń Polski, podopiecznym trenera Romana Monta będzie niezwykle trudno o zdobycz punktową. Ostatnie trzy mecze z MKS Zagłębiem Lubin kończyły się wysoką wygraną zespołu prowadzonego przez Bożenę Karkut.

Dzisiejszy mecz transmitowany będzie przez TVP Sport, mimo to zapraszamy wszystkich na halę przy ul. Grunwaldzkiej 135. Mecz rozpoczniemy o godzinie 18:00. Bilety dostępne są na stronie abilet.pl oraz na godzinę przed meczem w kasach na hali sportowej.

EKS Sart Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 21.12.2022 r. (środa) godz.18:00.