Wielka Arka na drodze Startu. P. Uścinowicz -kluczowa będzie obrona

19 paź 2018 |

Na drodze elbląskiego Startu stanie Arka Gdynia. Elblążanki zagrają na wyjeździe w 7. Kolejce PGNiG Superligi z mocno odmienionym rywalem.

Na drodze elbląskiego Startu stanie Arka Gdynia. Elblążanki zagrają na wyjeździe w 7. Kolejce PGNiG Superligi z mocno odmienionym rywalem.

W Gdyni zmieniła się nazwa drużyny. Miasto postawiło na projekt, w którym wszystkie czołowe drużyny będą grać pod jednym szyldem – Arka. Zmiana dotyczyła również żeńskiej drużyny GTPR-u Gdynia. Zmiana nazwy pociągnęła za sobą również duże zmiany w kadrze pierwszego zespołu. Jeszcze w trakcie poprzedniej kampanii z drużyną pożegnały się najbardziej doświadczone zawodniczki na czele z Patrycją Kulwińską i Małgorzatą Gapską. Jednak prawdziwy exodus zawodniczek nastąpił po zakończeniu sezonu 2017/18. W kadrze zespołu doszło do rewolucji. W drużynie postawiono na utalentowaną młodzież wspartą kilkoma doświadczonymi zawodniczkami w postaci m.in.  Beaty Kowalczyk w bramce, a także wracającej po zagranicznym epizodzie skrzydłowej Katarzyny Kołodziejskiej.

Dotychczas na swoim koncie Arka Gdynia zgromadziła 4 punkty w 6 meczach. Po słabym początku sezonu gdynianki pierwszą zdobycz punktową zanotowały w 4. kolejce wygrywając u siebie z KPR-em Jelenia Góra 24:21. Natomiast w ostatniej kolejce Arka urwała punkt w Kielcach remisując 27:27 z tamtejszą Koroną i po 6 meczach zajmuje 9. miejsce w rozgrywkach.

Z kolei nasza drużyna przegrała w ostatniej kolejce z Pogonią Szczecin 24:29 i aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli z przewagą 4 punktów nad gdyniankami. Aby nie stracić kontaktu z czołówką elbląski Start musi te spotkanie wygrać.

Trener Andrzej Niewrzawa nadal nie będzie miał do dyspozycji kontuzjowanej Justyny Świerczek. Uraz pleców nie pozwala zawodniczce na powrót do normalnych treningów. Pozostałe zawodniczki znajdą się w autokarze zmierzającym na sobotni mecz do Gdyni.

Paulina Uścinowicz o meczu z Arką:

Gdyński zespół ma zdecydowanie odmieniony skład, w porównaniu do zeszłego sezonu. Odeszło kilka znaczących nazwisk, ale przyszły też bardzo doświadczone – Kasia Kołodziejska czy Beata Kowalczyk. Przygotowujemy się do tego spotkania, tak jak do każdego innego. Skupiamy się na przeciwniku tak samo mocno, bez różnicy na którym miejscu w tabeli się obecnie znajduje i ile spotkań wygrał. Gramy na wyjeździe, dlatego musimy być jeszcze bardziej skoncentrowane. Gdynianki na własnym parkiecie, na pewno nie oddadzą punktów łatwo. Myślę, że kluczowa w tym meczu będzie obrona. Jeśli od początku postawimy twarde warunki w defensywie to będziemy miały szansę na zdobycie szybkich i łatwych bramek z kontry.

Początek spotkania, w sobotę 20 października o godz. 17:00.