Wygrywamy z Mistrzem Polski !

12 wrz 2018 |

Niesamowitych emocji dostarczyły nam dzisiaj Nasze zawodniczki. Po emocjonującym i wyrównanym meczu elblążanki pokonały Mistrzynie Polski MKS Perła Lublin 21:20 (9:11) !

Faworyzowana Perła od początku spotkania miała problemy z przebiciem się przez szczelną obronę Startu. A jeśli udała im się ta sztuka, to na posterunku była Wioleta Pająk, która godnie zastąpiła w bramce kontuzjowaną Klaudię Powagę. Bramkarka Startu popisała się siedmioma skutecznymi interwencjami już w pierwszej połowie.

Po pierwszym kwadransie gry na tablicy wyników widniał remis 5:5 Osiem minut później Start po dwóch bramkach Aleksandry Jędrzejczyk wyszedł na prowadzenie 7:5. I w tym momencie nasz zespół zanotował przestój, tracąc w ciągu 5 kolejnych minut cztery bramki. Do końca pierwszej połowy lekką przewagę utrzymywały piłkarki z Lublina i na przerwę zeszły z dwubramkowym prowadzeniem (9:11)

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Katarzyny Kozimur, na które natychmiast odpowiedziała Valiantsina Nestsiaruk. Następnie kolejne świetne obrony zanotowała w bramce Startu Pająk, a w ataku elblążanki dorzuciły bramki za sprawą, ponownie Kozimur oraz Joanny Gadziny i w 38 minucie był remis 13:13. Po dziesięciu kolejnych minutach dalej utrzymywał się remis (16:16).

Końcowe minuty spotkania były nerwowe z obu stron. Na szczęście dla elbląskich kibiców, tę próbę lepiej wytrzymały podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy. Marta Gęga otrzymała dwuminutową karę w 58 minucie i w kluczowych momentach trener Robert Lis musiał wycofywać bramkarkę. Po raz kolejny w bramce górą była Pająk i elblążanki na 8 sekund przed końcem miały piłkę. O czas poprosił Niewrzawa. Grę szybko wznowiła Aleksandra Jędrzejczyk, podała na siódmy metr do Kozimur, która tuż przed końcową syreną dała elblążanką zwycięstwo 21:10 i utonęła w uściskach koleżanek z zespołu !

Wypowiedzi po meczu

Trener Andrzej Niewrzawa

– Spotkały się zespoły osłabione. My bez Świerżewskiej i Powagi, Perła bez Rosiak. Jestem mega szczęśliwy w tym momencie. Myślałem, że może być remis, może karne. Udało się zgarnąć całą pulę. Jestem przeszczęśliwy. Wiadomo, że nie zawsze się wygra, ale chodzi o to, żeby Ci ludzie, którzy przychodzą na mecz przeżywali właśnie takie chwile, dzisiaj z happy endem. Walka to jest minimum, a jak się wygra to jest pełnia szczęścia.

Aleksandra Jędrzejczyk

– Trzeba powiedzieć, że Wioleta Pająk zagrała dzisiaj mecz życia. Gratulacje dla niej. Myślę, że gdyby nie ona, to mecz mógłby potoczyć się różnie. Zaczyna dziewczyna w Superlidze z takim skutkiem to strach się bać co będzie dalej. Cały zespół zapracował na wygraną i to cieszy. Bardzo dobry początek i dobry prognostyk przed następnymi meczami.

Wioleta Pająk

– Bardzo się cieszymy, bo wygrałyśmy z Mistrzem Polski. Zniosłyśmy ten ciężar. Była duża motywacja z naszej strony. Stresowałam się, ale skupiałam się na meczu, na moich zadaniach, żeby je dobrze wykonać i wyszło super.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 21:20 (9:11)

Start: Pająk, Bałdyga – Balsam 3, Choromańska, Świerczek 2, Jędrzejczyk 6, Tarczyluk, Kozimur 4, Trbović 1, Gadzina 3, Uścinowicz 1, Stapurewicz, Yashchuk 1

Perła: Gawlik, Januchta – Łabuda 2, Szarawaga, Moldrup 1, Kowalska 1, Gęga 1, Matuszczyk 3, Królikowska 2, Stasiak 1, Nestsiaruk 3, Nocuń 2, Rosiak, Achruk 2, Urtnowska 2