Wyjazdowe spotkanie w Chorzowie

14 kwi 2023 |

Przed nami 22 seria spotkań, w której podopieczne Romana Monta zagrają w Chorzowie.

Do końca sezonu 2022/2023 w grupie spadkowej zostały do rozegrania już tylko trzy serie spotkań. Elbląski Start dwa mecze rozegra na wyjeździe, pierwszy już jutro tj. 15 marca w Chorzowie a drugi w Gnieźnie 22 marca 2023r. Ostatni mecz w obecnym sezonie elblążanki zagrają przed własną publicznością w Elblągu.
W tabeli PGNiG Superligi EKS START zajmuje 7 miejsce i ma punkt przewagi nad 8 MKS PR Urbis Gniezno i trzy nad Młyny Stoisław Koszalin. Walka w tej grupie jest bardzo zacięta, bo drużyna która zajmie miejsce 9-te bedzie musiała rozegrać turniej z drużynami perwszoligowymi o utrzymanie w Superlidze.

W obecnym sezonie podopieczne Romana Monta trzykrotnie pokonały chorzowski Ruch. Spotkanie odbedzie się w Chorzowie, na trudnym terenie przeciwnika, który pomimo tego, ż nie mu już szans na utrzymanie się w Superlidze, to zapewne będzie chciał się pokazać z jak najleszej strony.

Jedziemy dobrze przygotowane - mówi Joanna Wołoszyk - najważniejsze w tym meczu będzie od pierwszej minuty narzucenie swojego stylu gry i mocna obrona. Musimy się skupic na tym, aby nie robić prostych błędów oraz utrzymać koncentrację przez całe 60 minut, co sprawiało nam najwięcej problemów w ostatnim meczu. Chorzów to waleczny zespół, gra u siebie i na pewno będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony w tych ostatnich meczach.

Roman Mont - Przygotowania do meczu idą bardzo dobrze. Jedziemy do Chorzowa dzień wcześniej. Do dyspozycji, oprócz Pauliny Kopańskiej i Juliane Costy, będziemy mieli wszystkie zawodniczki. Żadnemu zespołowi nie gra się lekko w Chorzowie, nawet Zagłębie się męczyło z Ruchem. Niezależnie czy jest tam polski czy czeski trener, to zawodniczki mają swój własny śląski styl grania, dość mączący, uciążliwy, trudny. Na pewno nie będzie łatwo, ale solidnie przygotowaliśmy się do tego meczu.

Trzymamy kciuki i czekamy na wieści z Chorzowa.

Sobotni mecz rozpocznie się o godz.16:00.
Transmisja na emocje.tv