Z Galiczanką we wtorek.

10 paź 2022 | Kluby

W 5 serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet EKS START Elbląg podejmować będzie Galiczankę Lwów. To spotkanie odbędzie się we wtorek o godz.18:00.

Najważniejszą zmianą w nowym sezonie 2022/2023 było powiększenie PGNiG Superligi Kobiet z 8 do 10 zespołów. Do grona superligowców dołączyły MKS PR Urbis Gniezno, który uzyskał awans sportowy, KPR Ruch Chorzów, który zajął II miejsce w Turnieju Mistrzyń I Ligi Kobiet oraz ukraińska drużyna Galiczanka Lwów. EKS START Elbląg rozegrał już swoje pierwsze mecze z Gnieznem i Chorzowem pokonując obydwie drużyny na ich własnym terenie i zdobywając do tej pory 9 punktów po zaskakującej wygrnej z Eurobud JKS Jarosław. Przed elbląską drużyną spotkanie z ukraińską Galiczanką Lwów,która do tej pory zdobyła 6 punktów pokonując m.in.Młyny Stoisław Koszalin i MKS PR Urbis Gniezno.

Roman Mont: Analizuję grę Galiczanki praktycznie już od meczu w Jarosławiu. Na każdy mecz staram się dobrać taktykę pod dany zespół. Pracujemy nad tym na treningach. Mimo, że jest to stosunkowo młody zespół, to jest on dobrze zorganizowany. Znamy już jego mocne i słabe strony. Uważam, że jeśli nie zachłyśniemy się dobrymi wynikami w ostatnich meczach i nie zabraknie najważniejszej dla sportowca cechy czyli pokory, to jesteśmy w stanie ten mecz wygrać. Galiczanka najlepiej w Superlidze wykorzystuje błędy własne więc jeśli tych błędów będzie stosunkowo niewiele, to korzystny wynik jest w zasięgu. Cieszą mnie osobiście jako trenera takie elementy nad którymi pracujemy na treningach, a które potem mają bezpośrednie przełożenie na mecz. Czy są to elementy techniczne, czy taktyczne nie ma znaczenia, dają satysfakcję nie tylko mi ale i zawodniczkom, że uczą się nowych rzeczy.

Z drużyną Galiczanki zmierzymy się pierwszy raz na elbląskiej hali.

Paulina Stapurewicz: Myślę, że nie ma to jakiegoś bardzo dużego znaczenia.  Jest to na pewno dla nas jakieś nowe doświadczenie, styl gry zespołu z Lwowa lekko różni się od tego, z którym miałyśmy do czynienia dotychczas, jednak podchodzimy i przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego. i dodaje: Myślę, że kluczem jest przede wszystkim zrealizowanie wszystkich założeń postawionych przez trenera, cierpliwa gra i utrzymanie tzw. „porządku” na boisku. Bez tego występują błędy i łatwe straty. Jesteśmy młode i czasami łapiemy się na tym, ze na boisku występuje chaos. Jednak pracujemy nad tym i myślę ze z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej.

Emocji zapewne nie zabraknie.
Zapraszamy do kibicowania na halę MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

EKS START Elbląg - Galiczanka Lwów 11.10.2022r.(wtorek) godz.18:00.

Transmisję ze spotkania na żywo poprowadzi TVP SPORT